Uczniowie z terenu szkół podstawowych wczoraj, 27 lutego, doskonalili swoje umiejętności jazdy na nartach i snowboardzie na stacji narciarskiej „Słotwiny” w Krynicy. Młodzi narciarze i snowboardziści na specjalnie wydzielonej i zabezpieczonej trasie uczyli się poprawnej techniki jazdy, by potem wziąć udział w zawodach o Puchar Wójta Gminy Tarnów.

W pełnej emocji i zdrowej sportowej atmosferze uczniowie szkolili się już od godzin porannych, następnie rozgrzewali się podczas treningu, by w końcu stanąć na linii startu. Zawodnicy konkurowali ze sobą w dwóch kategoriach – w narciarstwie i snowboardzie, osobno dziewczęta i chłopcy. Nad ich bezpieczeństwem czuwali nauczyciele wychowania fizycznego, gminny koordynator ds. sportu oraz ratownik medyczny.

Puchar Wójta Gminy Tarnów wywalczyli:
Narciarstwo dziewcząt:
I miejsce – Anna Sitko – Szkoła Podstawowa w Tarnowcu
II miejsce – Natalia Malig – Szkoła Podstawowa w Woli Rzędzińskiej II
III miejsce – Aleksandra Pikul – Szkoła Podstawowa w Koszycach Wielkich

Narciarstwo chłopców:
I miejsce – Michał Gomółka – Szkoła Podstawowa w Zbylitowskiej Górze
II miejsce – Marcin Marendziak – Szkoła Podstawowa w Koszycach Wielkich
III miejsce – Tomasz Nytko – Szkoła Podstawowa w Koszycach Małych

Snowboard dziewcząt:
I miejsce – Amelia Ochał – Szkoła Podstawowa w Tarnowcu
II miejsce – Zuzanna Kozioł – Szkoła Podstawowa w Tarnowcu