Gminne biblioteki zadbały już o wiosenne porządki, regały biblioteczne wypełniły się nowościami wydawniczymi. Ponadto godziny otwarcia filii bibliotecznej w Zgłobicach wracają do poprzedniego rozkładu – od 9.00 do 17.00.

W propozycjach z pewnością każdy miłośnik literatury znajdzie coś dla siebie, gdyż bibliotekarze i tym razem zadbali o wszystkie gusty czytelnicze swoich bywalców. Wśród nowo zakupionych lektur nie zabraknie literatury kobiecej, mrożących krew w żyłach thrillerów i kryminałów oraz licznych biografii, literatury faktu czy powieści historycznych. Najmłodsi czytelnicy również nie będą zawiedzeni, gdyż lista ich książeczek także zostanie wzbogacona o nowe tytuły.

O miłości po raz kolejny opowiedzą ulubione autorki kobiet: Krystyna Mirek w „Miłości z błękitnego nieba”, Izabella Frączyk w „Kobietach z odzysku”, Katarzyna Michalak w „Pisarce”, Karolina Wilczyńska w „Anielskim kokonie” czy Jojo Moyes w „Srebrnej Zatoce”. Natomiast dla wszystkich tych, którzy wolą mroczny, tajemniczy klimat powraca Mariusz Czubaj z piątym tomem cyklu „Polski psychopata” – „Dziewczynka z zapalniczką”, Katarzyna Puzyńska z dziesiątym tomem cyklu „Lipowo” – „Rodzanice”, Bernard Minier z czwartym tomem cyklu „Martin Servaz” – „Noc”. W kryminały psychologiczne ponownie wprowadzi nas Katarzyna Rogala w „Zapłacie” oraz Remigiusz Mróz w „Nieodgadnionej”. Dla tych, którzy wciąż poszerzają swoją wiedzę na temat historii Ojczyzny, jej bohaterów czy meandrów ludzkich spraw na regałach znajdują się m.in. dwa tomy cyklu „Zanim nadejdzie jutro” Joanny Jax – „Podróż do krainy umarłych” i „Ziemia ludzi zapomnianych”, „SS Nowy Początek” Bogusława Wołoszańskiego, „Witajcie w Polsce. Powroty rodaków z Kazachstanu” Jerzego Danilewicza, a także „Kobiety z bloku 10. Eksperymenty medyczne w Auschwitz” – biografia, w której Hans Joachim Lang opisuje piekło obozowej rzeczywistości. Wśród biografii nie zabraknie „Czapkins. Prawdziwa historia Tomka Mackiewicza” napisanej przez Dominika Szczepańskiego czy „Becoming. Moja historia” Michelle Obamy.

Młodsi bywalcy gminnych bibliotek poznają kolejne losy z „Dziennika Cwaniaczka”, czyli trzynasty tom – „Jak po lodzie”, przygody Neli małej Reporterki – „Nela i wyprawa do serca dżungli”, a młodzież z pewnością chętnie sięgnie do „Zeszytu do historii” – młodzieżowej powieści psychologicznej.

Gminne biblioteki zachęcają więc do nadrobienia czytelniczych zaległości, tym bardziej iż lista nowości jest naprawdę długa. Aby zapoznać się z pozostałymi nowo zakupionymi lekturami czy zarezerwować długo wyczekiwane tytuły, zapraszamy do śledzenia katalogu elektronicznego. {Play}