Wielu mieszkańców gminy Tarnów i regionu tarnowskiego jest już po lekturze publikacji dr Agnieszki Przewłoki „Aleksander Furmański (1904–1975) »Grom«, »Powała« – patriota, żołnierz i obywatel”. Natomiast pozostałym zainteresowanym przypominamy, iż w gminnych bibliotekach: w Woli Rzędzińskiej, Tarnowcu i Zgłobicach można wypożyczyć  biografię o sierż. Aleksandrze Furmańskim, mieszkańcu Woli Rzędzińskiej, żołnierzu Wojska Polskiego, Armii Krajowej oraz Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”. Książka ta jest również dostępna we wszystkich bibliotekach szkolnych na terenie gminy Tarnów.

Biografia ta przedstawia zarówno dylematy ojca i męża, czerpane przede wszystkim z „Pamiętnika” Furmańskiego, jak i opisy akcji, relacje świadków, dokumenty pochodzące z archiwów. Publikacja o charakterze popularno-naukowym jest więc nie tylko cennym źródłem informacji o sierż. Furmańskim, o historii regionu tarnowskiego tamtych lat, lecz także ważną pamiątką dla naszej małej Ojczyzny. Centrum Kultury i Bibliotek zachęca więc do zapoznania się z jedną z ważniejszych publikacji dotyczących historii regionu.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. {Play}