Domy Kultury, Domy Ludowe oraz biblioteki na terenie gminy Tarnów od kilku tygodni znowu tętnią życiem. W bezpłatnych warsztatach i zajęciach chętnie uczestniczą zarówno dzieci, młodzież, jak i ich rodzice oraz seniorzy. Oferta zajęć jest naprawdę bogata, dlatego tym, którzy jeszcze nie włączyli do swojego harmonogramu żadnej z propozycji, Centrum Kultury przypomina o wachlarzu możliwości.

Kobiety przy muzyce wzajemnie mobilizują się do ćwiczeń, przygotowują formę na wiosnę podczas zajęć z jogi i aerobiku, a ich mężowie w tym samym czasie trenują na ogólnodostępnych siłowniach, które cieszą się coraz większym powodzeniem także wśród młodzieży. Na letnie potańcówki i sezon weselny wdrażają się mieszkańcy, stawiając pierwsze taneczne kroki podczas prowadzonego kursu tańca towarzyskiego. Co ciekawe, na parkiecie wirują dzieci w wieku szkolnym, młodzież licealna, osoby dorosłe i seniorzy, a więc taniec w gminie Tarnów łączy pokolenia. Z kolei w warsztatach artystycznych i kursie rękodzieła chętnie uczestniczą przedszkolaki wraz z mamami, a także nieco starsze dzieci. Za nimi już zabawa z gliną, w trakcie której powstały piękne gliniane figurki, czy malowanie autoportretu, w planach zaś mają m.in. robienie świątecznych kartek i jaj wielkanocnych. Warsztaty kulinarne „Gotuj z Anią” przyciągnęły małych smakoszy, którzy swoje umiejętności kulinarne poszerzyli o chrust, pizzerinki i spaghetti bolognese, natomiast „Z Basią” gotują seniorzy, wśród których znaleźli się nawet panowie. Osoby, które wolą spędzać swój wolny czas przy ulubionej lekturze, powinny w najbliższych dniach odwiedzić gminne biblioteki i czytelnie, tym bardziej iż w ostatnich dniach na regały trafiły nowości wydawnicze.

Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów zaprasza wszystkich niezdecydowanych do zapisania się na interesujące dla nich zajęcia i warsztaty, które stanowią także doskonałą okazję do poznania ludzi o podobnych pasjach i zainteresowaniach. {Play}