Stypendia Wójta Gminy Tarnów zostały przyznane kolejnym młodym, zdolnym i ambitnym osobom z terenu gminy Tarnów. Stypendyści mogą pochwalić się wybitnymi osiągnięciami w sferze sportowej, artystycznej lub naukowej. Uroczyste wyróżnienie miało miejsce 20 marca w Urzędzie Gminy Tarnów. Nagrodzeni zostali:

Dominika Brożek – 15 lat, mieszkanka Woli Rzędzińskiej. Cheerleaderka, która dzięki swojemu zaangażowaniu, pasji i systematycznej pracy w 2018 r. została powołana do Reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata  International Cheer Union w Orlando, w USA, w 2019 r. Jako tancerka Studia Tańca „Honorata” w ostatnich tygodniach może też poszczycić się m.in. II miejscem formacji Power Girls w Mistrzostwach Polski Cheerleaders Freestyle Pom Senior oraz II miejscem Polski Cheerleaders Freestyle Pom Senior w kategorii duetów.

Jakub Ćwik – 19 lat, mieszkaniec Zbylitowskiej Góry. Laureat ponadwojewódzkiego „Konkursu Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej” w Krakowie, wyróżnienie to dało mu pierwszeństwo w wyborze szkoły ponadgimnazjalnej. Realizował się również jako społecznik w Młodzieżowej Radzie Miejskiej przy Pałacu Młodzieży w Tarnowie, obecnie jest tegorocznym maturzystą, który wiąże swoją przyszłość z informatyką.

Eliza Gąsiorowska – 16 lat, mieszkanka Błonia. Uzdolniona wokalistka, w samym 2018 r. laureatka kilkunastu konkursów wokalnych na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym. Eliza szerszej publiczności dała się poznać jako uczestniczka drugiej edycji telewizyjnego programu The Voice Kids, w którym swoim głosem oczarowała jurorów. Obecnie jest na etapie nagrywania swojej pierwszej autorskiej piosenki.

Jakub Wnęk – 18 lat, mieszkaniec Zbylitowskiej Góry. Trenuje karate od siedmiu lat, jest zawodnikiem Tarnowskiego Klubu Sportowego OYAMA KARATE. Do jego największych osiągnięć sprzed kilku miesięcy należy srebrny medal w Pucharze Europy OYAMA IKF EUROPEAN CAP, zdobyty w listopadzie 2018 r., oraz II miejsce w konkurencji kata podczas Otwartego Pucharu Makroregionu Południowego OYAMA PKF w Kumite i Kata w Wieliczce.

Stypendia Wójta Gminy Tarnów przyznawane są już od kilkunastu lat. Ich celem jest nie tylko nagrodzenie młodych ludzi za ich ambicję i poświęcony czas doskonaleniu talentów, lecz także motywacja i pomoc w realizowaniu swoich pasji. Osoby te godnie reprezentują gminę Tarnów w regionie, kraju, a nawet w Europie. {Play}

Dominika Brożek

Eliza Gąsiorowska

Jakub Wnęk

Jakub Ćwik