Szkoła Podstawowa w Zbylitowskiej Górze 27 marca zamieniła się w gminną stolicę teatru, gdyż właśnie w Międzynarodowy Dzień Teatru odbyła się XVII edycja Gminnego Przeglądu Teatrzyków Szkolnych. Na scenie wystąpiło sześć grup teatralnych ze szkół podstawowych z terenu gminy Tarnów, które zaprezentowały przeróżne formy i gatunki sceniczne. W tym roku spektakle młodych aktorów szczególnie uświetniła muzyka, zarówno śpiewane interpretacje muzyczne, jak i przy akompaniamencie instrumentów.

Poziom gry aktorskiej był naprawdę wysoki, jury oraz publiczność była pod wrażeniem talentów, lekkości poruszania się po scenie  i dykcji uczestników Przeglądu. Zachwycała także scenografia, raz odzwierciedlająca symbolizm sztuki, raz barwna i bogata. Każdy spektakl czymś zaskoczył, dlatego komisja oceniająca miała naprawdę twardy orzech do zgryzienia, by z najlepszych wyłonić jeszcze lepszych. Po naradach postanowiono więc oprócz głównych nagród przyznać także wyróżnienia w każdej kategorii.

Gra aktorska zespołu:
I miejsce – Szkoła Podstawowa z Jodłówki-Wałek
Wyróżnienie – Szkoła Podstawowa z Poręby Radlnej

Walory wychowawcze i edukacyjne sztuki
I miejsce – Szkoła Podstawowa ze Zbylitowskiej Góry
Wyróżnienie – Szkoła Podstawowa z Tarnowca

Oprawa sceniczna i oryginalność spektaklu
I miejsce – Szkoła Podstawowa z Poręby Radlnej
Wyróżnienie – Szkoła Podstawowa z Tarnowca

Talent aktorski
I miejsce – Karolina Seruś ze Szkoły Podstawowej z Poręby Radlnej za rolę latarnika
Wyróżnienie – Kacper Kudrański ze Szkoły Podstawowej z Koszyc Wielkich za rolę matki Balladyny