Kalendarzowa wiosna oficjalnie powitała nas kilkanaście dni temu, a od kilku dni rozpieszcza promieniami słońca. Jednak gmina Tarnów już wcześniej mieniła się jej barwami. Mowa o krokusach, które pięknie ozdabiały nie tylko gminne place i skwerki, lecz także ogrody mieszkańców. Te pierwsze, fioletowe oznaki wiosny zawitały m.in. do Woli Rzędzińskiej, Tarnowca, Koszyc Małych, Koszyc Wielkich i Zbylitowskiej Góry.

Krajobraz po zimie zawsze wygląda dość szaro, choć na drzewach pojawiły się już pierwsze pączki, trawy zaczęły się coraz śmielej zielenić. Aby pomóc odżyć przyrodzie, pracownicy interwencyjni od kilku tygodni rozpoczęli porządki wiosenne, przycinają, grabią i przygotowują ziemię pod kolejne sadzonki kwiatów. Oporządzają skwery i gminne place, sprzątają chodniki, ścieżki rowerowe i ulice, by sprzyjały letnim rodzinnym przejażdżkom rowerowym. Jednak by wiosenne spacery sprawiały mieszkańcom jeszcze większą przyjemność, gmina Tarnów zachęca także gminną społeczność do uporządkowania swoich posesji, nie tylko w obrębie ogródków i podwórek, lecz także chodników bezpośrednio przylegających do poszczególnych domostw. Dzięki tym pracom nasze miejscowości zarówno będą cieszyły oko samych mieszkańców, jak i będą stanowiły piękną wizytówkę gminy Tarnów. {Play}