Kwietniowe wydanie kwartalnika Gminy Tarnów, wydawanego przez Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów trafiło już do mieszkańców. W tym świątecznym numerze jak zawsze nie zabrakło ważnych dla naszej lokalnej społeczności spraw.

Nowa dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Beata Witkowska opowiada, jak prowadzona przez nią jednostka służy mieszkańcom. W numerze znalazły się informacje, jak wziąć udział w pracach nad miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego oraz kto może wnioskować o e-dowód.

Na początku roku naszą gminę obiegła informacja o zakupie działek pod ośrodkiem zdrowia, szkołą i boiskiem w Zgłobicach, z czego obszerna relacja znalazła swoje miejsce w samorządowym kwartalniku.

Z wydania dowiadujemy się również o funduszach pozyskanych przez gminny samorząd, dzięki czemu kolejne zadania inwestycyjne będą mogły być realizowane na terenie naszej gminy, a także o najważniejszych założeniach budżetowych na 2019 rok.

Dla wszystkich mieszkańców przygotowano przewodnik po Urzędzie Gminy Tarnów, gdzie w graficzny sposób przedstawiono poszczególne referaty i sprawy, które można w nich załatwić, a także spis nowo wybranych sołtysów.

Jak zawsze o tej porze roku do „Nowin” dołączono kalendarz wydarzeń kulturalnych na 2019 rok. Kalendarz jak zawsze, jednak wydarzenia niezwykłe. Do naszej gminy zawitają licznie w tym roku gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Będzie kulturalnie, rozrywkowo, patriotycznie, tradycyjnie i smacznie. Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów z pewnością zadba, by wydarzenia osiągnęły regionalny wydźwięk, a mieszkańcy licznie korzystali z zaproponowanej oferty kulturalnej. Co ważne, za pozyskane na ich organizację pieniądze.

Na ostatnich stronach kwietniowego wydania znajdziemy nutkę gminnego sportu a także przepis na świąteczny mazurek podaje Katarzyna Mazurek, właścicielka Hotelu i Restauracji Dunajec.

Miłej lektury! {Play}