Kolejne wydarzenia kulturalne i akcje patriotyczne uzyskały dofinansowanie z Województwa Małopolskiego w ramach programu pn. „Mecenat Małopolski”. Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Tarnów ubiegało się o wsparcie dla zadań – „Bądź patriotą” w biało-czerwonych barwach oraz dla projektu „Bitwa, która zdecydowała o losach świata – obchody rocznicy Cudu nad Wisłą”. Łączna suma pozyskanych środków to 60 tys. zł.

Obchody Święta Narodowego 3 Maja w Woli Rzędzińskiej połączone z biało-czerwonym rajdem rowerowym Szlakiem Bohaterów Armii Krajowej weszły już do tradycji wydarzeń patriotycznych w naszej gminie. Co roku skupiają one setki mieszkańców całego regionu, którzy wspólnie świętują od godzin południowych, a ulice Woli Rzędzińskiej w godzinach późniejszych mienią się patriotycznymi barwami.

„Bądź patriotą” to także spotkania patriotyczne we wszystkich przedszkolach na terenie gminy Tarnów, w tym roku realizowane pod hasłem „Jaki znak Twój? – Orzeł biały”. O znaczeniu symboli narodowych czy największych świętach państwowych po raz kolejny opowiedzą przedszkolakom władze samorządowe. Ponadto z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej każdy mały patriota otrzyma biało-czerwoną flagę, by móc w pełni zaangażować się w zbliżające się święto. Narodowe obchody poprzedzać będą również lekcje historii prowadzone w starszych klasach szkoły podstawowej i ostatniej klasie gimnazjum, poświęcone tematowi „Drogi do wolności 1989”.

„Bitwa, która zadecydowała o losach świata – obchody rocznicy Cudu nad Wisłą” to kolejny projekt dofinansowany z programu Mecenatu Małopolski. I w tym roku ulicami Woli Rzędzińskiej przejdzie defilada grup rekonstrukcji historycznych, podczas wojskowego pikniku odbędą się zaś pokazy musztry, mundurów i uzbrojenia, każdy będzie mógł poczęstować się wojskową grochówką. Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych to piękna patetyczna chwila, która poprzedzi występ gwiazdy wieczoru – Sarsy i jej największych hitów.

Przypomnijmy, że choć wydarzenia te wpisały się już na stałe do kalendarza kulturalnego gminy Tarnów, to jednak co roku Centrum Kultury i Bibliotek oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Tarnów stara się o uzyskanie dofinansowań na ich organizację. Należy zaznaczyć, iż dzięki coraz lepszej współpracy z Województwem Małopolskim ich realizacja odbywa się na jeszcze wyższym poziomie. Zapraszamy już wkrótce!