Już jutro, 24 kwietnia, we wszystkich przedszkolach, oddziałach przedszkolnych i klasach I-III szkół podstawowych na terenie gminy Tarnów odbędą się patriotyczne spotkania samorządowców połączone z rozdawaniem biało-czerwonych flag.

„Jaki znak Twój? – Orzeł Biały” – pod takim hasłem Anna Pieczarka – Członek Zarządu Województwa Małopolskiego, Wójt Gminy Tarnów Grzegorz Kozioł, Zastępca Wójta Sławomir Wojtasik oraz Przewodnicząca Rady Gminy Tarnów Wiesława Mitera poprowadzą krótkie pogadanki patriotyczne z najmłodszymi mieszkańcami gminy Tarnów. Opowiedzą dzieciom o znaczeniu barw narodowych, o najważniejszych świętach i symbolach państwowych. Każdy otrzyma biało-czerwoną flagę, którą już wkrótce będzie mógł zabrać na gminne obchody Święta Narodowego 3 Maja w Woli Rzędzińskiej, gdzie ulicami przejedzie biało-czerwony rajd. Odwiedziny samorządowców umilą również słodkie upominki, kolorystycznie nawiązujące do zbliżającego się święta.

Spotkania te należą do gminnej tradycji pielęgnowanej z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej. Ich kilkuletni uczestnicy słuchają opowieści patriotycznych zawsze z wielką uwagą, chętnie odpowiadają na pytania i sami przygotowują krótkie przedstawienia dotyczące nadchodzącego święta narodowego. W tym roku również serdecznie zapraszamy wszystkich przedszkolaków i uczniów najmłodszych klas podstawowych do licznego udziału w tych biało-czerwonych, patriotycznych spotkaniach z władzami samorządowymi. {Play}