Przedszkola i najmłodsze klasy I-III w gminie Tarnów już mienią się barwami narodowymi, gdyż dzisiaj, 24 kwietnia, władze samorządowe odwiedziły małych patriotów w ich placówkach oświatowych. Spotkania z okazji zbliżającego się Dnia Flagi Rzeczypospolitej to już gminna tradycja, od lat pielęgnowana we wszystkich miejscowościach.

O znaczeniu symboli narodowych, najważniejszych świętach państwowych, poczuciu tożsamości narodowej i znaczeniu patriotyzmu w życiu każdego Polaka, także tego kilkuletniego, opowiadali zgromadzonym Członek Zarządu Województwa Małopolskiego Anna Pieczarka, Wójt Gminy Tarnów Grzegorz Kozioł, Zastępca Wójta Sławomir Wojtasik, Przewodnicząca Rady Gminy Tarnów Wiesława Mitera oraz Henryk Kukliński z Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów.

Odświętnie ubrane dzieci, w kolory bieli i czerwieni, recytowały patriotyczne wiersze, śpiewały piosenki nawiązujące do nadchodzącego Święta  Narodowego 3 Maja, sale zaś mieniły się biało-czerwonymi dekoracjami i uroczyście wybrzmiewały hymnem Polski. Ich wiedza o symbolach narodowych nierzadko zaskakiwała, a otwartość i chęć uczestnictwa w patriotycznej dyskusji zdumiewała. Mali patrioci oprócz pamiątkowych biało-czerwonych flag i słodkich upominków dostali zadanie domowe – przypomnienie rodzicom o zawieszeniu flagi państwowej przy ich domach, aby cała gmina Tarnów powiewała barwami narodowymi.

Akcja przeprowadzona wśród najmłodszych mieszkańców to tylko początek świętowania rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dzień Flagi Rzeczypospolitej poprzedzą również lekcje historii prowadzone przez wójta gminy Tarnów w szkołach podstawowych w gminnych miejscowościach. Są one dedykowane starszym uczniom, którzy w tym roku posłuchają o „Drogach do wolności 1989”. Celem tych spotkań jest nie tylko poszerzanie wiedzy historycznej młodych obywateli, lecz także cały czas uświadamianie ich, a jednocześnie przypominanie o trudzie i poświęceniu bohaterów Ojczyzny, którzy wywalczyli upragnioną wolność.

Następnie, po „Drogach do wolności”, w gminie Tarnów trwać będzie akcja „Polska mą Ojczyzną”, czyli uroczyste włączenie się przez mieszkańców do obchodów Dnia Flagi Rzeczypospolitej. Udowodnijmy, że jesteśmy biało-czerwoną rodziną, że pragniemy pielęgnować patriotyzm, który przejawia się nie tylko miłością do kraju ojczystego, lecz także szacunkiem dla symboli i świąt narodowych. Zawieśmy więc biało-czerwoną chorągiew, ozdóbmy nasze domy, przypnijmy flagę do samochodów i rowerów. Uczcijmy barwy, za które nasi rodacy przelali swą krew. Kolejnego dnia zaś spotkajmy się wszyscy w Woli Rzędzińskiej na gminnych obchodach Święta Narodowego 3 Maja. Msza św. w intencji Ojczyzny, uroczystości patriotyczne na Placu Bohaterów Armii Krajowej w centrum wsi, koncert pieśni patriotycznych oraz słynny już biało-czerwony VI Rajd Rowerowy Tour de Gmina Tarnów to tylko niektóre punkty programu. Zawieśmy flagi przy rowerach i wyruszmy w rodzinną trasę Szlakiem Bohaterów AK, niech biel i czerwień po raz kolejny połączy gminną społeczność, a Wola Rzędzińska zamieni się w stolicę patriotyzmu. {Play}

Przedszkola i najmłodsze klasy I-III w gminie Tarnów już mienią się barwami narodowymi, gdyż dzisiaj, 24 kwietnia, władze samorządowe odwiedziły małych patriotów w ich placówkach oświatowych. Spotkania z okazji zbliżającego się Dnia Flagi Rzeczypospolitej to już gminna tradycja, od lat pielęgnowana we wszystkich miejscowościach.

O znaczeniu symboli narodowych, najważniejszych świętach państwowych, poczuciu tożsamości narodowej i znaczeniu patriotyzmu w życiu każdego Polaka, także tego kilkuletniego, opowiadali zgromadzonym Członek Zarządu Województwa Małopolskiego Anna Pieczarka, Wójt Gminy Tarnów Grzegorz Kozioł, Zastępca Wójta Sławomir Wojtasik, Przewodnicząca Rady Gminy Tarnów Wiesława Mitera oraz Henryk Kukliński z Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów.

Odświętnie ubrane dzieci, w kolory bieli i czerwieni, recytowały patriotyczne wiersze, śpiewały piosenki nawiązujące do nadchodzącego Święta  Narodowego 3 Maja, sale zaś mieniły się biało-czerwonymi dekoracjami i uroczyście wybrzmiewały hymnem Polski. Ich wiedza o symbolach narodowych nierzadko zaskakiwała, a otwartość i chęć uczestnictwa w patriotycznej dyskusji zdumiewała. Mali patrioci oprócz pamiątkowych biało-czerwonych flag i słodkich upominków dostali zadanie domowe – przypomnienie rodzicom o zawieszeniu flagi państwowej przy ich domach, aby cała gmina Tarnów powiewała barwami narodowymi.

Akcja przeprowadzona wśród najmłodszych mieszkańców to tylko początek świętowania rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dzień Flagi Rzeczypospolitej poprzedzą również lekcje historii prowadzone przez wójta gminy Tarnów w szkołach podstawowych w gminnych miejscowościach. Są one dedykowane starszym uczniom, którzy w tym roku posłuchają o „Drogach do wolności 1989”. Celem tych spotkań jest nie tylko poszerzanie wiedzy historycznej młodych obywateli, lecz także cały czas uświadamianie ich, a jednocześnie przypominanie o trudzie i poświęceniu bohaterów Ojczyzny, którzy wywalczyli upragnioną wolność.

Następnie, po „Drogach do wolności”, w gminie Tarnów trwać będzie akcja „Polska mą Ojczyzną”, czyli uroczyste włączenie się przez mieszkańców do obchodów Dnia Flagi Rzeczypospolitej. Udowodnijmy, że jesteśmy biało-czerwoną rodziną, że pragniemy pielęgnować patriotyzm, który przejawia się nie tylko miłością do kraju ojczystego, lecz także szacunkiem dla symboli i świąt narodowych. Zawieśmy więc biało-czerwoną chorągiew, ozdóbmy nasze domy, przypnijmy flagę do samochodów i rowerów. Uczcijmy barwy, za które nasi rodacy przelali swą krew. Kolejnego dnia zaś spotkajmy się wszyscy w Woli Rzędzińskiej na gminnych obchodach Święta Narodowego 3 Maja. Msza św. w intencji Ojczyzny, uroczystości patriotyczne na Placu Bohaterów Armii Krajowej w centrum wsi, koncert pieśni patriotycznych oraz słynny już biało-czerwony VI Rajd Rowerowy Tour de Gmina Tarnów to tylko niektóre punkty programu. Zawieśmy flagi przy rowerach i wyruszmy w rodzinną trasę Szlakiem Bohaterów AK, niech biel i czerwień po raz kolejny połączy gminną społeczność, a Wola Rzędzińska zamieni się w stolicę patriotyzmu. {Play}

NIEPUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA W KOSZYCACH MAŁYCH

ZESPÓŁ SZKÓŁ PUBLICZNYCH W KOSZYCACH WIELKICH

NIEPUBLICZNY ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W ŁĘKAWCE

PRZEDSZKOLE W NOWODWORZU

PRZEDSZKOLE SŁONECZKO W RADLNEJ

SZKOŁA PODSTAWOWA W BŁONIU

PRZEDSZKOLE NIEPUBLICZNE W BIAŁEJ

PRZEDSZKOLE W TARNOWCU

PUBLICZNE PRZEDSZKOLE W WOLI RZĘDZIŃSKIEJ

NIEPUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA W JODŁÓWCE-WAŁKACH

SZKOŁA PODSTAWOWA W TARNOWCU

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 W WOLI RZĘDZIŃSKIEJ

SZKOŁA PODSTAWOWA W ZGŁOBICACH

PRZEDSZKOLE NIEPUBLICZNE ŚW. JÓZEFA W WOLI RZĘDZIŃSKIEJ

SZKOŁA PODSTAWOWA W ZAWADZIE

SZKOŁA PODSTAWOWA W ZBYLITOWSKIEJ GÓRZE

PRZEDSZKOLE W ZBYLITOWSKIEJ GÓRZE

NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE W TARNOWIE

PRZEDSZKOLE W PORĘBIE RADLNEJ