Po raz kolejny spotkali się, by uczcić pamięć i twórczość lokalnej poetki – mieszkanki Tarnowca, wieloletniej nauczycielki, a przede wszystkim ciepłej i uśmiechniętej osoby. Mowa o Gminnym Konkursie Poezji Józefy Frysztakowej, który od wielu lat organizowany jest w Szkole Podstawowej w Tarnowcu, jego uczestnikami są dzieci i młodzież ze szkół z terenu gminy Tarnów. Uczniowie recytowali po dwa wiersze – jeden twórczości Józefy Frysztakowej, drugi – innego wybranego poety. Podzieleni zostali na trzy  grupy wiekowe – uczniowie klas I–V, VI–VIII oraz klasy gimnazjalne. Poziom konkursu co roku zadziwia jury oraz obecnych swoim poziomem, dojrzałość wyrażona w deklamowaniu wierszy wprawia w zdumienie, a wzruszenie połączone z chwilą refleksji to emocje, które nierzadko towarzyszą publiczności. Dlatego też komisja oceniająca miała naprawdę trudne zadanie polegające na wyłonieniu spośród wszystkich deklamujących tych najlepszych. Po długich naradach jury w składzie: Małgorzata Jasiak, Jolanta Wajdowicz, Angelika Węgrzyn oraz gość specjalny – Ryszard Lis – tarnowski poeta, dziennikarz i przyjaciel Józefy Frysztakowej, przyznało następujące miejsca:

Klasy I–V
I miejsce – Maja Twarowska ze Szkoły Podstawowej w Zgłobicach
II miejsce – Gabriela Chamera ze Szkoły Podstawowej w Błoniu
III miejsce – Milena Szczupak ze Szkoły Podstawowej w Zgłobicach
Wyróżnienie – Marcel Bańdur ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Woli Rzędzińskiej oraz Milena Sroka ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Woli Rzędzińskiej

Klasy VI–VIII
I miejsce – Justyna Czerwińska ze Szkoły Podstawowej w Łękawce
II miejsce – Aleksandra Biga ze Szkoły Podstawowej w Porębie Radlnej
III miejsce – Wiktoria Zardzielewicz ze Szkoły Podstawowej w Tarnowcu
Wyróżnienie – Martyna Bobro ze Szkoły Podstawowej w Zbylitowskiej Górze

Klasy gimnazjalne
I miejsce – Zuzanna Kozioł z gimnazjum w Tarnowcu
II miejsce – Marika Kowalewska z gimnazjum w Zbylitowskiej Górze
III miejsce – Józef Strzesak z gimnazjum w Zbylitowskiej Górze
Wyróżnienie – Agata Ciurej z gimnazjum w Tarnowcu

Podziękowania dla wszystkich uczestników oraz ich opiekunów, a także nagrody i dyplomy dla tych najlepszych z najlepszych wręczył dyrektor Centrum Obsługi Szkół i Przedszkoli Daniel Beściak wraz z dyrektor Szkoły Podstawowej w Tarnowcu Anną Chmurą. Następnie laureaci konkursu jeszcze raz zaprezentowali deklamowane przez siebie wiersze. {Play}