Paraolimpiada Pływacka „Bez Granic” po raz drugi odbyła się w Centrum Rekreacji Wodnej w Woli Rzędzińskiej. 20 maja dzieci, młodzież oraz dorośli – osoby niepełnosprawne z całego regionu tarnowskiego spotkali się, by spróbować swoich sił w pływaniu. Podczas tego szczególnego wydarzenia nie zabrakło Anny Pieczarki – członka Zarządu Województwa Małopolskiego oraz wójta gminy Tarnów Grzegorza Kozioła. Oprócz sportowych emocji było mnóstwo radości, oklasków i pozytywnej energii, którą emanowali uczestnicy.

Zawodnicy podzieleni zostali na kategorie wiekowe: klasy IV–VI szkół podstawowych, klasy VII–VIII szkół podstawowych i gimnazja, szkoły średnie oraz kategoria OPEN – osoby dorosłe – osobno kobiety, osobno mężczyźni. Ich zadaniem było przepłynięcie basenu dowolnym stylem, każdy dostawał dwie szanse. Pozostali zaś dopingowali, bili brawa i gratulowali sobie nawzajem.

– Miło było widzieć uśmiech i autentyczną radość na twarzach uczestników zawodów. Nie chodziło w nich o rywalizację, lecz o dobrą zabawę. Zawodnicy dopingowali siebie nawzajem – podsumowuje wydarzenie Anna Pieczarka – członek Zarządu Województwa Małopolskiego.

Na koniec przyszedł czas na smaczny poczęstunek, pamiątkowe medale i dyplomy dla wszystkich uczestników, dla zwycięzców zaś dodatkowo nagrody i puchary. Zawodników nagradzała Anna Pieczarka wraz z wójtem gminy Tarnów Grzegorzem Koziołem.

Należy dodać, iż Paraolimpiada Pływacka „Bez Granic” odbyła się w ramach projektu „Małopolska na Sportowo” współfinansowanego przez Województwo Małopolskie. {Play}