Wystawa Mobilna „Naukowiej”, czyli laboratorium doświadczeń na kółkach, przyjedzie już wkrótce do gminy Tarnów. Naczepa, mieszcząca w sobie świat zapachów, animacji i powietrznych gier, stacjonować będzie 30 maja na parkingu obok Parafialnego Domu Kultury w Woli Rzędzińskiej, 31 maja zaś na parkingu przy hali widowiskowo-sportowej w Koszycach Wielkich.

„Naukowiej” to interaktywna opowieść o powietrzu, o jego naturze, o sposobie wykorzystywania go na co dzień przedstawiona w sposób niezwykle ciekawy i inspirujący. W wystawie wezmą udział dzieci z klas IV–VIII szkół podstawowych, w tym Szkoła Podstawowa nr 1 oraz Szkoła Podstawowa nr 2 w Woli Rzędzińskiej, a także Niepubliczny Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jodłówce-Wałkach. W drugim dniu wystawę zwiedzać będą uczniowie z Koszyc Wielkich oraz Koszyc Małych. Natomiast młodsze dzieci będą mogły uczestniczyć w interaktywnym pokazie na salach gimnastycznych.

Wystawa Mobilna jest w pełni bezpłatna, organizowana przez Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon przy współpracy z Gminą Tarnów.

– Takiego projektu w Polsce jeszcze nie było. Dlatego też Zarządowi Województwa zależy, aby projekt dotarł do najdalszych zakątków Małopolski, a centrum aktywnie wspierało rozwój edukacji w naszym regionie – podsumowuje Anna Pieczarka, członek Zarządu Województwa Małopolski. {Play}