Ponad 200 seniorów w dniu wczorajszym, 23 maja, wyruszyło do pobliskich Ciężkowic i okolicznych miejscowości, by „Poznawać tajemnice Pogórza”. To już kolejna wycieczka, której realizacja odbyła się dzięki zwycięskiemu projektowi „Poznaj swój kraj poprzez podróże z gminą Tarnów” w ramach III edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Seniorom towarzyszyła Anna Pieczarka – członek Zarządu Województwa Małopolskiego oraz wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł.

Wycieczkowicze zwiedzili m.in. Muzeum Etnograficzne w Jastrzębi, gdzie w Domu Kultury zostali ugoszczeni kawą i domowym ciastem. Następnie udali się do Muzeum Przyrodniczego im. Krystyny i Włodzimierza Tomków w Ciężkowicach, w którym podziwiali ciekawą ekspozycję zwierząt, ptaków i roślin z terenu Pogórza. W programie wycieczki nie mogło zabraknąć Kąśnej Dolnej, miejscowości znanej wszystkim jako miejsce, gdzie znajduje się ostatnia zachowana posiadłość Ignacego Jana Paderewskiego, wybitnego kompozytora i męża stanu. W Centrum Paderewskiego, w niezwykle klimatycznej stodole – sali koncertowej, wszyscy zgromadzeni wysłuchali koncertu pianistycznego. Po uczcie dla ducha, przyszła pora na ucztę dla ciała – grillowane przysmaki. {Play}