Wczoraj, 28 maja, Klub Seniora z Koszyc Wielkich świętował V-lecie powstania. W tym wspaniałym jubileuszu wzięli udział również Anna Pieczarka – członek Zarządu Województwa Małopolskiego, wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł, radny Eugeniusz Wojtarowicz oraz proboszcz tamtejszej parafii – ks. Paweł Płatek wraz z ks. prałatem Kazimierzem Bonarkiem.

Wydarzenie rozpoczęło się od zaprezentowania krótkiej historii Klubu, przytoczonej przez Prezesa koszyckich Seniorów – Barbarę Kołodziej. Kolejno przyszedł czas na  życzenia, słowa gratulacji i uznania dla działalności Klubu, które składali jego członkom zaproszeni goście, w tym prezesi sąsiedzkich Klubów Seniora oraz gminny koordynator ds. seniorów – Maria Ostrowska.

Seniorzy od lat działają w gminnym środowisku, podejmują ważne inicjatywy, realizują wiele cennych pomysłów, chętnie angażują się w akcje społeczne i charytatywne. Rocznica ta była więc pięknym zwieńczeniem ich pracy oraz okazją do planowania kolejnych koncepcji na rozwój Klubu. Moc wzruszeń, podróż do wspomnień, opowieści i rozmowy w gronie najbliższych znajomych to więc chwile, które na długo towarzyszyć będą obecnym. Podczas uroczystości nie zabrakło okolicznego poczęstunku i tortu – prezentu od Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów. Wydarzenie zakończono tanecznym krokiem, a więc wspaniałą, radosną zabawą. {Play}