Wielka naczepa stojąca na przykościelnym placu nieopodal Szkoły Podstawowej nr 1 w Woli Rzędzińskiej to „Naukowiej”, czyli laboratorium doświadczeń.  Co ważne, właśnie dzisiaj, w naszej gminnej miejscowości, tę niezwykłą wystawę odwiedził 10-tysięczny zwiedzający! Był nim Mateusz – uczeń VI klasy Szkoły Podstawowej nr 1, który jak sam mówił – interesuje się fizyką i różnymi zjawiskami przyrodniczymi.

Zainteresowanie ekspozycją jest ogromne. Cieszę się, że mogliśmy powitać 10-tysięcznego gościa tej niecodziennej opowieści o powietrzu. Zachęcam wszystkich do odwiedzenia wystawy, zwłaszcza że już jutro – 31 maja pojawi się również w Koszycach Wielkich – mówi Anna Pieczarka, członek Zarządu Województwa Małopolskiego.

Uczniowie szkół podstawowych w Woli Rzędzińskiej oraz w Jodłówce-Wałkach znaleźli się więc dzisiaj w świecie eksperymentów, poznawali m.in. naturę wiatru, jego zastosowanie w życiu człowieka, skład powietrza, układ oddechowy, a to wszystko za pomocą 13 interaktywnych urządzeń. Najmłodsi zaś wzięli udział w tematycznym pokazie o powietrzu.

Wystawę odwiedziła także Anna Pieczarka, członek Zarządu Województwa Małopolskiego, wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł oraz dyrektor miejscowej szkoły Joanna Rogowska-Kuta, a o ekspozycji opowiedział gościom dyrektor Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon - Piotr Szymański.

31 maja, już jutro, podczas świętowania Gminnego Dnia Dziecka, „Naukowiej” oprócz uczniów szkół podstawowych z Koszyc Wielkich i Koszyc Małych, zaprosi do świata eksperymentów również dzieciaki wraz z rodzicami. Zapraszamy! {Play}