Hala w Koszycach Wielkich 31 maja przemieniła się w prawdziwie bajkowy świat, pełen atrakcji i niespodzianek. A to wszystko dzięki dzieciakom, które tak licznie wzięły udział we wspólnym świętowaniu Gminnego Dnia Dziecka. Nie zabrakło też propozycji dla mam, one również mogły poczuć się wyjątkowo podczas zorganizowanych specjalnie dla nich Targów Urody. Było więc mnóstwo radości, uśmiechów i zadowolonych twarzy, dzieciaki pod okiem opiekunów korzystały z kolejnych niespodzianek.

Niezwykłą rangę wydarzeniu nadały dwa koncerty, dzięki nim Koszyce Wielkie na dwie godziny zamieniły się w program The Voice Kids na żywo. Mowa o występie Elizy Gąsiorowskiej – uczestniczki drugiej edycji programu, która radiowymi przebojami rozkręciła koszycką publiczność. Zaraz po niej na scenie pojawiła się największa gwiazda młodych słuchaczy – finalistka pierwszej edycji programu, zwyciężczyni Eurowizji Junior, prawdziwy wulkan energii – Roksana Węgiel. Swym głosem oczarowała dzieciaki z gminy Tarnów, porwała wszystkich do wspólnego śpiewania, tym bardziej że – jak same mówiły – jej występ stanowił spełnienie marzeń wielu z nich.

Oprócz muzycznych atrakcji organizatorzy zadbali o mnóstwo innych wspaniałych rozrywek. Były więc przejażdżki na kucykach, dmuchańce, podskoki na eurobungee, czaderskie tatuaże, pokaz zumby na scenie, układanki-wycinanki, zwariowane zdjęcia w fotobudce czy malowanie twarzy. Nie zabrakło licznych konkursów organizowanych przez DJ-a Mleczko, wcale niełatwych, ale z cennymi nagrodami do wygrania, w tym dwóch rowerów na wakacyjne przejażdżki – jednego ufundowanego przez Annę Pieczarkę – członka Zarządu Województwa Małopolskiego, drugiego zaś przez Wójta Gminy Tarnów Grzegorza Kozioła. Dla tych, którzy lubią łączyć naukę z dobrą zabawą, są ciekawi tego, co nas otacza, czekał „Naukowiej” – laboratorium doświadczeń.

Jednak, aby mieć siłę na korzystanie z wszystkich wspomnianych atrakcji, każdy mógł posilić się przygotowanym poczęstunkiem. Jeśli Dzień Dziecka, to ulubione przysmaki dzieciaków, czyli nuggetsy z frytkami, a na deser domowe ciasto z truskawkami i pyszny kompot na ochłodę.

Warto zaznaczyć, iż dzięki projektowi III edycji Budżetu Obywatelskiego „Poznaj swój kraj poprzez podróże z gminą Tarnów” uczniowie wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Tarnów na wydarzenie mieli zapewniony transport. {Play}