W Woli Rzędzińskiej w nocy z 2 na 3 czerwca wybuchł pożar domu jednorodzinnego zamieszkiwanego przez dwie starsze kobiety. Jedna z pań w wyniku poparzeń została przewieziona do szpitala, druga nie odniosła żadnych obrażeń. Prawdopodobnie przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.

Interweniowały cztery zastępy Straży Pożarnej, w tym PSP Tarnów oraz OSP Wola Rzędzińska i OSP Jodłówka-Wałki. Na miejscu byli też pracownicy z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, którzy od razu zaangażowali się we wszelką pomoc kobietom. Ponadto ich trudną sytuacją cały czas zajmuje się Urząd Gminy oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

– Wydarzyła się ogromna tragedia. Nie możemy zostawić poszkodowanych pań w potrzebie, mogę zapewnić, że jako Gmina zadbamy zarówno o wsparcie finansowe, jak i odpowiednią opiekę. W tym miejscu pragnę prosić też mieszkańców, aby w miarę swoich możliwości pomogli poszkodowanym – apeluje wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł.

Jeśli wśród mieszkańców są osoby, które chcą w jakikolwiek sposób pomóc poszkodowanym kobietom, prosimy o kontakt z Dyrektorem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej – Beatą Witkowską – pod numerem tel. 14 688 01 50. {Play}