Dwa interaktywne monitory dotykowe będą do dyspozycji nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej w Zbylitowskiej Górze już od września, wraz z początkiem nowego roku szkolnego. Zakup ten był możliwy dzięki pozyskanemu przez Gminę Tarnów dofinansowaniu w ramach Rządowego programu – „Aktywna tablica”. Kwota dofinansowania wynosi 14 000 zł, całkowity koszt zakupu to ok. 17 500 zł.

Interaktywne monitory dotykowe o przekątnej co najmniej 55 cali należą do innowacyjnych technologii stosowanych w nauczaniu, służą głównie prezentowaniu danych podczas zajęć lekcyjnych. Co więcej, w pełni dotykowe monitory można łatwo zintegrować z komputerami i systemami nagłośnienia. Bardzo duża rozdzielczość, a co za tym idzie doskonałej jakości obraz to kolejne zalety niezbędne do realizacji programów nauczania z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Gmina Tarnów będzie się starać, aby w najbliższym czasie w te najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne były wyposażone wszystkie publiczne szkoły na jej terenie. Interaktywne monitory dotykowe z pewnością korzystnie wpłyną na rozwijanie zainteresowań i uzdolnień uczniów nie tylko w ramach lekcji, lecz także zajęć pozalekcyjnych. {Play}