Za nami już XVIII edycja konkursu plastycznego „Życie bez alkoholu” organizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Ponad 100 uczniów ze szkół podstawowych i klas gimnazjalnych z terenu gminy Tarnów wykonało prace dowolną techniką malarską, w przeróżny sposób ujmując tematykę konkursu. Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Beata Witkowska wraz z radnym Janem Nowakiem jako przewodniczącym jury wyróżniła 91 prac, w tym postanowiła wybrać po trzy najlepsze z każdej kategorii wiekowej. Wykonane prace świadczyły nie tylko o kreatywności i zdolnościach manualnych uczniów, lecz także o dojrzałym podejściu do tak trudnego problemu, jakim jest alkoholizm.

Najlepsze prace należały do:
Szkoła Podstawowa klasy I–III:
I miejsce – Adam Stolarz
II miejsce – Oliwia Świerczek
III miejsce – Mateusz Gębski

Szkoła Podstawowa klasy IV–VI
I miejsce – Martyna Kozioł
II miejsce – Lena Latawka
III miejsce – Amelia Bryg

Szkoła Podstawowa klasy VII–VIII
I miejsce – Emilia Szachajewa
II miejsce – Wiktor Łabno
III miejsce – Patrycja Sowa

Klasy gimnazjalne:
I miejsce – Gabriela Zaucha
II miejsce – Angelika Potępa
III miejsce – Agnieszka Łątka

Oficjalne ogłoszenie wyników miało miejsce 10 czerwca w Urzędzie Gminy Tarnów. Wtedy też Wójt Gminy Tarnów Grzegorz Kozioł wraz z Przewodniczącą Rady Gminy Tarnów Wiesławą Miterą oraz Dyrektorką Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Beatą Witkowską wręczyli pamiątkowe dyplomy oraz nagrody wszystkim wyróżnionym. {Play}