„Spacer mostem Karolem” zwieńczył dwudniową wycieczkę seniorów do Pragi, którzy wzięli udział w kolejnych wojażach organizowanych przez gminę Tarnów w dniach 17-18 czerwca.
Pierwszy dzień to piesze wędrówki „Między nowym a starym miastem”. Zwiedzanie z przewodnikiem Starówki, Dworca Głównego, Opery Państwowej, Placu Wacława, Lucerny, Ogrodów Franciszkańskich, Domu Miejskiego, Owocnego Targu, Uniwersytetu Karola, Ungelt-Tyn czy Rynku Starego Miasta. Po przechadzkach praskimi uliczkami z widokami na liczne zabytki i uroki miasta przyszła pora na obiad w czeskiej restauracji. Kolejnego dnia nasi gminni turyści zobaczyli m.in. Klasztor Strahowski, Pogorzelec, Loretę, Hradczany, Ogrody Królewskie, Zamek Praski, Katedrę św. Wita, Mala Stranę i – na koniec – spacerowali magicznym Mostem Karola.
Wycieczkę  najstarszych mieszkańców naszej gminy od strony organizacyjnej wsparło gminne Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów, natomiast sam wyjazd był finansowany przez uczestników. {Play}