Minęły kolejne miesiące nauki, teraz przyszła pora na zasłużone wakacje. W środę, 19 czerwca, w hali widowiskowo-sportowej w Koszycach Wielkich uczniowie z gminy Tarnów wraz z wychowawcami i dyrektorami placówek oświatowych uroczyście zakończyli rok szkolny.
Zanim jednak uczniowie radośnie krzyknęli „Ahoj, wakacje!” ci najlepsi odebrali zasłużoną nagrodę wieńczącą rok ciężkiej pracy. Stypendia finansowe za wybitne osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe wręczył ponad stu najzdolniejszym wychowankom gminnych placówek oświatowych Wójt Gminy Tarnów Grzegorz Kozioł wraz z Przewodniczącą Rady Gminy Tarnów Wiesławą Miterą. W roku szkolnym 2018/2019 szczególnie wykazali się:
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Porębie Radlnej: Aleksandra Gładysz, Natalia Gładysz, Zuzanna Knapik, Nikola Kosiba, Wojciech Król, Michał Seruś, Anna Zaczkiewicz
Szkoła Podstawowa im. hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnowcu: Kamil Boda, Martyna Cholewa, Kacper Dychtoń, Milena Frączek, Zofia Łabędź, Oliwia Nicieja, Klaudia Ratusznik, Anna Sitko, Hubert Skorupa, Karol Szczerba, Milena Wajda, Lena Wilowski
Publiczna Szkoła Podstawowa im. K.K. Baczyńskiego w Zgłobicach: Kalina  Jaźwiec, Piotr Cebula, Adrian Damian, Kaya Gajko, Klaudia Haba, Oliwia Haba, Wojciech Kania, Julian Kołodziej, Emilia Łaśko, Kacper Łaśko, Julia Mikos, Klaudia Rąpała, Zuzanna Sus, Kinga Zaprzałka
Szkoła Podstawowa im. o. Zbigniewa Strzałkowskiego w Zawadzie: Jan Camara Mangue, Grzegorz Idziak, Krzysztof Idziak, Xymena Raputa
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1  im. Heleny Marusarz w Woli Rzędzińskiej: Dominika Brożek, Aurelia Drwal, Szymon Gałuszka, Karolina Jaklińska, Jakub Jakliński, Julia Jarmuła, Klaudia Karczmarczyk, Milena Kucajda, Oktawia Kucajda, Dominika Pitra, Maja Reising, Wiktoria Stach, Krystian Zych, Tomasz Żmuda
Szkoła Podstawowa nr 2 im. bł. Edmunda Bojanowskiego w Woli Rzędzińskiej: Łukasz Flaga, Adrian Kloch, Nikola Lis, Patryk Łazowski, Patryk Michalik, Seweryn Michalik, Oliwia Nalepa, Paulina Pawłowska, Aleks Siemiński, Oliwia Sobierajska, Milena Sroka, Dominik Starzyk, Lena Wapiennik, Aleksandra Zaucha, Weronika Zięba 
Niepubliczny Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jodłówce-Wałkach: Amelia Kawa
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Koszycach Wielkich: Daniela Augustyn, Aleksandra Borczuch, Oliwia Kurek, Krystian Kopytko, Weronika Majewska, Aleksandra Pikul, Karolina Ptak, Gabriela Ramian, Krystian Sołtys, Barbara Śmiertka, Katarzyna Śmiertka, Gabriela Zapał
Szkoła Podstawowa im. Komisji Edukacji Narodowej z Zbylitowskiej Górze: Norbert Baran, Dominik Boryczko, Monika Budek, Kacper Czochara, Alicja Filipak, Bartosz Gdowski, Michał Gomółka, Krzysztof Górski, Szymon Górski, Jan Iwanicki, Szymon Jacher, Karol Jachym, Maksymilian Kaczak, Mateusz Kaczak, Amelia Kawik, Aleksandra Kowal, Kacper Lasko, Krystian Matyjasik, Weronika Matyjasik, Maciej Mikrut, Gabriel Miłkowski, Sebastian Miłkowski, Kinga Mydlarz, Zuzanna Pabian, Aleksandra Sikora, Jakub Sikora, Maksymilian Sikora, Zuzanna Słomska, Antonina Słowik, Przemysław Szarkowicz, Emilia Wiktor, Wojciech Wiktor, Emilia Wrona, Tomasz Wrona, Xavier Piska.
Niepubliczne Gimnazjum w Zbylitowskiej Górze: Eliza Gąsiorowska, Dawid Głowacz
Niepubliczny Zespół Szkolno-Przedszkolny w Błoniu: Gabriela Chamera, Julia Chamera, Emilia Chochorowska, Mateusz Dyrdał, Igor Jachimek, Bartosz Karczyński, Jakub Łabno, Błażej Marszałek, Julia Ostrowska, Paweł Skowron, Iwona Skubisz
Niepubliczna Niepłatna Szkoła Podstawowa w Tarnowie: Michalina Chrapusta
Zespół Szkół Sportowych w Mościcach: Paweł Czapkowicz
Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Marynarki Handlowej w Tarnowie: Anna Dereń
Szkoła Mistrzostwa Sportowego nr 263 w Warszawie: Ksawery Masiuk
Szkoła Sportowa nr 20 w Tarnowie: Emilia Nizio
Gimnazjum Dwujęzyczne Tarnów: Adrianna Paw
Niepubliczna Niepłatna Szkoła Podstawowa w Tarnowie: Aleksandra Włodek
Szkoła Podstawowa nr 18 w Tarnowie: Mikołaj Wróbel, Miłosz Wróbel 
Wszystkim stypendystom serdecznie gratulujemy oraz życzymy wspaniałego wakacyjnego wypoczynku! {Play}