Mieszkanka Koszyc Wielkich odnosi ogromne sukcesy na arenie międzynarodowej w szpadzie kobiet. Mowa o nieprzeciętnej szpadzistce Renacie Knapik-Miazdze, która w ostatnim czasie wraz z naszymi rodaczkami: Magdaleną Piekarską, Ewą Trzebińską i Aleksandrą Zamachowską, wywalczyły złoto w Drużynowym Pucharze Świata w Dubaju.
Polskie szpadzistki zmierzyły się z reprezentacjami Rumunii, Estonii i Włoch, w finale pokonały zaś Amerykanki, co dało im pierwsze miejsce na podium. Jednak to nie koniec ostatnich sukcesów. Czerwcowe Mistrzostwa Europy w Dusseldorfie także należały do biało-czerwonych szpadzistek – dziewczyny wywalczyły tam tytuł Drużynowego Mistrza Europy, w finale wygrały z renomowaną drużyną reprezentacji Rosji.
– Emocje po Mistrzostwach Europy powoli opadają. Ogromnie się cieszymy z osiągniętego rezultatu. Nie mogło nas spotkać nic piękniejszego niż zwycięstwo i Mazurek Dąbrowskiego zwieńczający dzień zmagań – pisze na swoim blogu Renata Knapik-Miazga. {Play}