Rozbudowa kompleksu sportowo-rekreacyjnego w Tarnowcu przy orliku to kolejna inwestycja, która z pewnością będzie cieszyć się zainteresowaniem osób lubiących treningi na świeżym powietrzu. Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego z projektu „Małopolska infrastruktura rekreacyjno-sportowa – MIRS” gmina Tarnów pozyskała 158 tys. zł na realizację wspomnianego zadania. Całkowity koszt inwestycji szacowany jest na blisko 300 tys. zł.
Nowoczesna, profesjonalna baza sportowa połączona z placem rekreacyjnym to m.in. siłownia plenerowa z wysokiej klasy sprzętem do ćwiczeń, urządzenie do street workout, czyli treningu siłowego, oraz tor rowerowy typu pumptrack. Zwłaszcza ten ostatni element kompleksu sportowego to nowość w gminie Tarnów, dzięki której miłośnicy rowerowej jazdy wyczynowej będą mogli szlifować swoje umiejętności.
Uroczyste wręczenie promesy miało miejsce 19 czerwca w Starostwie Powiatowym w Tarnowie. Promesę z rąk Marszałka Województwa Małopolskiego Witolda Kozłowskiego, Wicemarszałka Łukasza Smółki oraz członka Zarządu Anny Pieczarki odebrał wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł.
– Bardzo się cieszę z tej inwestycji, zwłaszcza z toru rowerowego, dzięki któremu młodzież będzie mogła realizować swoje pasje w miejscu bezpiecznym, specjalnie do tego przeznaczonym. Jestem przekonany też, że siłownia plenerowa służyć będzie zarówno osobom młodym, jak i seniorom, którzy cały czas prowadzą aktywny tryb życia – mówi sołtys miejscowości, Jan Nowak. {Play}