Okres wakacyjny w pełni, ale samorząd przez cały rok nagradza uzdolnioną młodzież z terenu gminy Tarnów. W ubiegły poniedziałek w Urzędzie Gminy Tarnów miało miejsce uroczyste wręczenie stypendiów finansowych przez wójta Grzegorza Kozioła. Młodzi mieszkańcy gminnych miejscowości po raz kolejny udowodnili, że drzemie w nich ogromny potencjał, a przyznane stypendia mają służyć dalszemu rozwijaniu ich talentów i pasji.

Ewelina DziurawiecEwelina Dziurawiec – 17 lat, mieszkanka Woli Rzędzińskiej. Judoczka Uczniowskiego Klubu Sportowego „Wolania” Wola Rzędzińska, którego godnie reprezentuje nie tylko w kraju, lecz także za granicą. Wystarczy choćby wspomnieć sukcesy ostatnich dwóch lat, kiedy to wywalczyła złoto podczas Międzynarodowego Turnieju Judo w Jedliczach w 2018 r. czy w Sosnowcu w 2019 r.


Filip GierackiFilip Gieracki – 16 lat, mieszkaniec Koszyc Wielkich. Artysta i umysł ścisły w jednym. Przez kilka lat aktor tarnowskiego Teatru im. Ludwika Solskiego, gdzie zagrał m.in. tytułową rolę w spektaklu „Mały Książę”. Jednak to osiągnięcia w dziedzinie informatyki dały mu pierwszeństwo w wyborze szkoły ponadgimnazjalnej dzięki tytułowi finalisty zarówno w Małopolskim Konkursie Tematycznym „Od algorytmu do programu”, jak i w zawodach indywidualnych XII Olimpiady Informatycznej w Gdyni.

Jagoda FlorekJagoda Florek – 19 lat, mieszkanka Zbylitowskiej Góry. Od dziewięciu lat śpiewa w Dziewczęcym Chórze Katedralnym „Puellae Orantes”, dzięki któremu rozwija i prezentuje swój talent wokalny podczas licznych krajowych i międzynarodowych koncertów, projektów oraz przeglądów. Złoty Dyplom w kategorii muzyki sakralnej, I miejsce w kategorii chórów młodzieżowych i uniwersyteckich, srebrny dyplom w kategorii: pop, folk, jazz w Międzynarodowym Konkursie Leonardo da Vinci we Florencji w 2017 r. to tylko niektóre osiągnięcia. Zaangażowanie Jagody odzwierciedlają także cztery nagrane płyty „Puellae Orantes”, z czego trzy posiadają status „Złotej”, jedna „Platynowej”.

Stypendia finansowe dla uzdolnionej młodzieży z terenu gminy Tarnów co roku przyznawane są przez wójta Grzegorza Kozioła za szczególne wyniki w sferze artystycznej, naukowej czy sportowej. Z powodzeniem pomagają osiągać kolejne cele, a nazwiska stypendystów godnie reprezentują zarówno gminę Tarnów, jak i Ojczyznę na arenie międzynarodowej. Ich celem jest nie tylko pomoc finansowa w realizowaniu pasji, lecz także inspirowanie kolejnych utalentowanych mieszkańców do działania, do doskonalenia talentów. {Play}