Antoni Batko znalazł się w gronie najlepszych sołtysów w powiecie tarnowskim. Z kolei wieniec dożynkowy z Jodłówki-Wałek zdobył drugie miejsce w powiatowym konkursie wieńca dożynkowego. Wyróżnienia zostały wręczone podczas tegorocznych Dożynek Powiatu Tarnowskiego, które odbyły się w Wojniczu.
Wyjątkowo gościnne dla naszej gminy okazały się tegoroczne Dożynki Powiatu Tarnowskiego w Wojniczu. Sołtys Błonia, Antoni Batko odebrał wyróżnienie jako laureat w konkursie na Najlepszego Sołtysa Powiatu Tarnowskiego. – Bardzo się cieszę z tego wyróżnienia. Jest to duże docenienie mojej codziennej pracy na rzecz mieszkańców – mówi sołtys Batko. Przypomnijmy, iż Antoni Batko to wieloletni sołtys miejscowości Błonie. Ma już na swoim koncie IV miejsce w konkursie na najlepszego sołtysa Małopolski. Antoni Batko to rolnik z dziada, pradziada. Uprawia ponad 3-hektarowe gospodarstwo. Wyróżnienie w konkursie na Najlepszego Sołtysa Powiatu Tarnowskiego Antoni Batko odebrał z rąk Anny Pieczarki z zarządu województwa oraz Starosty Tarnowskiego Romana Łucarza. Z tej okazji nagrodę dla sołtysa Błonia wręczył wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł.
Również dużym sukcesem może pochwalić się miejscowość Jodłówka-Wałki, a raczej działające od niedawna, lecz jakże prężnie miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich „Baba Jaga”. Wieniec uwity przez członkinie koła zajął drugie miejsce w Powiatowym Konkursie Wieńca Dożynkowego. Dodajmy, że panie wiły wieniec w ciężkich warunkach, gdyż to właśnie w remizie, gdzie pracowały, wichura zerwała dach. Jednak pomimo trudności, ich wieniec prezentował się naprawdę okazale, co doceniła komisja konkursowa. Warto dodać, że oprócz wieńca, grupa przygotowała część artystyczną – tzw. „ośpiewanie wieńca”. – Serdecznie gratuluję Kołu Gospodyń Wiejskich z Jodłówki-Wałek.  – mówi wójt Grzegorz Kozioł.