Wieniec z Poręby Radlnej kolejny raz został Najpiękniejszym Wieńcem Dożynkowym w województwie małopolskim! Tegoroczne Dożynki Województwa Małopolskiego odbyły się w dwóch miejscach Małopolski. Dla części zachodniej miały miejsce 25 sierpnia w Ryczowie, w powiecie wadowickim, dla Małopolski wschodniej zaś 1 września w Zakliczynie. Gospodarzami dożynek w powiecie tarnowskim była Anna Pieczarka z zarządu Województwa Małopolskiego oraz burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak.

W Zakliczynie do konkursu na Najpiękniejszy Tradycyjny Wieniec Dożynkowy zgłosiło się ponad 30 grup wieńcowych z 10 powiatów Małopolski wschodniej –  tarnowskiego, brzeskiego, bocheńskiego, nowosądeckiego, limanowskiego, wielickiego, dąbrowskiego, gorlickiego, proszowickiego oraz krakowskiego. Po obradach jury zaszczytny tytuł Najpiękniejszego Wieńca Dożynkowego  został przyznany wieńcowi z Poręby Radlnej z gminy Tarnów.

W najbliższych dniach jury ostatecznie zadecyduje, która grupa wieńcowa będzie reprezentować Województwo Małopolskie podczas Dożynek Prezydenckich w Spale 14 września, czy zwycięski wieniec z Małopolski zachodniej czy wschodniej.

Przypomnijmy, iż rok temu rodzinna grupa wieńcowa Pana Jana Skórki z Poręby Radlnej wykonała nie tylko Najpiękniejszy Wieniec w Małopolsce, ale w całej Polsce! Życzymy, by w tym roku również ten najpiękniejszy tytuł trafił do Poręby Radlnej!

Podczas Dożynek Województwa Małopolskiego odbyło się również oficjalne ogłoszenie wyników na Najlepszego Sołtysa Małopolski. Wśród laureatów znalazł się sołtys gminy Tarnów, miejscowości Biała – Stefan Kolak. Nagrody laureatom wręczyła Anna Pieczarka z zarządu Województwa Małopolskiego oraz Prezes Małopolskiego Stowarzyszenia Sołtysów Grzegorz Przybyło. Panu Sołtysowi również serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszej pracy na rzecz gminnej społeczności! {Play}