W minioną sobotę, 14 września mieszkańcy nie tylko gminy Tarnów ale i całego regionu pożegnali lato w Łękawce. Organizatorzy: Gmina Tarnów, Telewizja Tarnowska.tv oraz miejscowa szkoła przygotowały bogaty program wydarzenia z atrakcjami dla całych rodzin oraz niesamowitym koncertem disco-polo zespołu WEEKEND.

Od godzin popołudniowych każdy, kto przybył do Łękawki mógł korzystać z wielu atrakcji. Dzieci z miejscowej szkoły przygotowały jesienne, lecz kolorowe występy ze śpiewami i tańcem. Najmłodsi wzięli też udział w konkursie latawca oraz korzystali ze strefy zabaw. Podczas festynu każdy mógł wziąć udział w przeróżnych grach i zabawach rodzinnych, czy spróbować swojego szczęścia w loterii fantowej.

Dla wszystkich smakoszy samorząd gminny przygotował tradycyjny bigos oraz chleb ze smalcem i bryndzą. Koło Gospodyń Wiejskich z Łękawki przygotowały smakołyki a Klub Seniora folklorystyczny występ.
W wieczornych godzinach sceną zawładnęła muzyka disco-polo zespołu ROOMPEY oraz gwiazdy wieczoru zespołu WEEKEND. Twórcy przeboju „Ona tańczy dla mnie” zgromadzili w Łękawce prawdziwe tłumy. Po koncercie do zabawy zaprosił wszystkich zespół SKALA. {Play}