Pierwszy w gminie Tarnów Dzienny Dom Senior+ funkcjonuje już od kwietnia w Nowodworzu. Przeznaczony jest dla osób po 60 roku życia nieaktywnych zawodowo, którzy od poniedziałku do piątku mogą uczestniczyć w ciekawych zajęciach, codziennej rehabilitacji czy w bogatej ofercie kulturalnej i edukacyjnej.
Dzienny Dom Senior+ funkcjonuje w godzinach 7.00–15.00, w tym czasie grupa 15 osób ma zapewnioną opiekę, także rehabilitanta oraz raz w tygodniu pielęgniarki. Zajęcia ruchowe, rehabilitacyjne, manualne, planszowe, edukacyjne, spacery czy krótkie wycieczki to tylko część oferty, którą proponuje Dzienny Dom Senior+ dla podopiecznych z gminy Tarnów. Ponadto seniorzy otrzymują codzienne pełne wyżywienie – zróżnicowane śniadanie oraz dwudaniowy obiad z podwieczorkiem. Należy zaznaczyć, iż Dzienny Dom Senior+ dotowany jest ze środków własnych gminy Tarnów oraz Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, koszty uczestnictwa ponoszą także seniorzy.
Wczoraj, 23 września, odbył się integracyjny piknik dla podopiecznych Dziennego Domu Senior+ na pożegnanie lata, który zorganizowali pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. W tym niezwykłym spotkaniu wzięła udział także Anna Pieczarka – członek Zarządu Województwa Małopolskiego, wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł, sołtys wsi Nowodworze Andrzej Głąb, a także przedstawiciele społeczności senioralnej – Maria Ostrowska – gminny koordynator ds. seniorów oraz Wiesława Niemczura – prezes Klubu Seniora w Radlnej. Nad organizacją jesiennego pikniku czuwała dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Beata Witkowska oraz kierownik Dziennego Domu Senior+ Halina Pinas.
 – Dzienny Dom Senior+ w Nowodworzu jest pierwszym tego typu ośrodkiem dla seniorów w gminie Tarnów. Jest to więc coś nowego dla nas jako pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, ale zaangażowanie, ciepłe słowo i serdeczny uśmiech podopiecznych motywuje nas do wdrażania w życie kolejnych pomysłów, w tym większej liczby zajęć czy wyjazdów – mówi Beata Witkowska, dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.
Piknik na pożegnanie lata to nie tylko smaczny poczęstunek z grilla, zabawa z orkiestrą, lecz także rozmowy, wymiana doświadczeń i wspaniały sposób na oderwanie się od codziennych trosk.
– Ta placówka, ten dom dziennego pobytu to kolejna bardzo dobra inicjatywa rządowa, która adresowana jest dla seniorów potrzebujących aktywizacji społecznej i ruchowej, a także oferty prozdrowotnej, edukacyjnej, kulturalnej i rekreacyjnej. Tutaj osoby starsze mogą miło spędzić czas – podsumowuje Anna Pieczarka z Zarządu Województwa Małopolskiego. {Play}