Gala Przedsiębiorczości Mecenasów Dożynek Gminy Tarnów odbyła się 27 września. Jest to coroczne spotkanie przedsiębiorców z całego regionu tarnowskiego i okolic, władz samorządowych, radnych oraz lokalnych mediów, którzy włączyli się w organizację Święta Plonów. Wzięła w nim udział również Anna Pieczarka z zarządu Województwa Małopolskiego.
Gala jest okazją do podziękowania wszystkim sponsorom, zarówno przedsiębiorstwom, jak i osobom prywatnym, którzy włożyli swój wkład finansowy, rzeczowy czy osobowy, by Dożynki Gminy Tarnów mogły odbyć się – jak co roku – na wysokim poziomie. To dzięki wsparciu tych osób kilkutysięczne tłumy skorzystały z wielu atrakcji, darmowego poczęstunku czy koncertów popularnych gwiazd polskiej sceny muzycznej.
Spotkanie rozpoczął występ niesamowitego tenoru, dyrektora Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej – Łukasza Gaja. Symboliczne statuetki mecenasom Dożynek Gminy Tarnów wręczyli wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł oraz przewodnicząca Rady Gminy Tarnów Wiesława Mitera. Następnie przyszedł czas na rozmowy, wymianę poglądów i dyskusje na temat rozwoju przedsiębiorczości na terenie gminy Tarnów. {Play}