Koszyce Wielkie w dniu, 3 października, zamieniły się w prawdziwe święto seniorów, a to za sprawą Gminnego Dnia Seniora, w którym uczestniczyły tłumy najstarszych mieszkańców gminy Tarnów i okolic. Było pięknie, uroczyście i wzruszająco, a wszystko po to, by seniorzy w tym dniu poczuli się naprawdę wyjątkowo, by mieli świadomość, że nadal są potrzebni, a ich mądrość i doświadczenie uczy kolejne pokolenia. Ważnym akcentem wydarzenia były Złote Gody, czyli 50. rocznica pożycia małżeńskiego par z gminy Tarnów.
– Październik obchodzony jest w naszym kraju jako miesiąc seniorów. A jesień życia to piękny okres, dający wiele możliwości – rozpoczęła wydarzenie Anna Pieczarka z Zarządu Województwa Małopolskiego, która poprowadziła tę wyjątkową uroczystość. W VII Gminnym Dniu Seniora uczestniczyli także przedstawiciele samorządu, radni powiatu tarnowskiego i gminy Tarnów, sołtysi, księża i blisko tysiąc świętujących.
– Pragniemy szanować tych ludzi, którzy swoim życiem poświęcili się dla dzieci, dla rodziny, ale również dla kraju. Drodzy Seniorzy, Wy swoje życie zawodowe macie już za sobą, wiele zrobiliście, i to w czasach, kiedy było bardzo trudno. To dzięki Wam mamy lepiej, żyjemy w wolnej niepodległej Polsce, możemy się rozwijać, mamy swobodę gospodarczą. Jesteście społeczeństwem, które stworzyło kręgosłup etyczno-moralny, katolicki. W imieniu samorządu gminy Tarnów, w imieniu mieszkańców chcemy Państwu bardzo gorąco podziękować. Właśnie za ten fundament, który stworzyliście, za te dobra, które zrobiliście, ale przede wszystkim za wychowanie następnego pokolenia, tego pokolenia, które może dzisiaj tworzyć i pracować – mówił podczas wydarzenia wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł.
Następnie roczne podsumowanie działalności seniorów w gminie Tarnów przedstawiła Maria Ostrowska, gminny koordynator ds. seniorów. Opowiedziała zgromadzonym o prężnym funkcjonowaniu Klubów Seniora, o energii nowo powstałych Kół Gospodyń Wiejskich, o wycieczkach, warsztatach i pielgrzymkach. Jednak Kluby Seniora to także pomocna dłoń i ogromne serce, w tym m.in. coroczne zbiórki pieniędzy dla chorych dzieci z gminy Tarnów. Nie zabrakło też podziękowań za nowo otwarty Dom Dziennego Pobytu Senior+, gdzie podopieczni mogą spędzić czas w sposób aktywny, uczestniczyć w wielu zajęciach czy rehabilitacji.
 Niezwykłe miejsce w programie wydarzenia zajęli jubilaci, czyli małżeństwa, które od 50 lat żyją przy swoim boku w harmonii i wzajemnym szacunku. Złote Gody obchodziło 35 par z terenu gminy Tarnów, z tej okazji z rąk wójta Grzegorza Kozioła, zastępcy Sławomira Wojtasika, przewodniczącej Rady Gminy Tarnów Wiesławy Mitery, radnego Eugeniusza Wojtarowicza oraz kierownika referatu Administracji Urzędu Gminy Tarnów Marii Golonki otrzymali medale Prezydenta RP „za długoletnie pożycie małżeńskie”, prezenty i  kwiaty.
Następnie najpiękniejsze życzenia popłynęły dla wszystkich zgromadzonych seniorów, które wyraziły m.in. słowa piosenek „Złote obrączki” czy „Nic miłości nie pokona” w wykonaniu Elizy Gąsiorowskiej. Do życzeń w imieniu Zarządu Województwa Małopolskiego dołączyła Anna Pieczarka – Nasi drodzy Seniorzy. Dziś jest dzień radości, świętowania i nie może w dzisiejszym dniu zabraknąć życzeń. Życzeń dla Was. Życzeń najpiękniejszych, tych płynących prosto z serca. Długich lat w dobrym zdrowiu, pełnych pogody ducha, wypełnionych szacunkiem i miłością najbliższych. By omijały Państwa troski codziennego dnia, a zapał towarzyszył realizacji każdej inicjatywy zmierzającej do spełnienia nawet najskrytszych marzeń. Wierzymy, że będziecie Państwo aktywnie uczestniczyć w życiu lokalnych społeczności, dzieląc się swoją wiedzą, doświadczeniem i życiową mądrością. Do życzeń zgromadzeni otrzymali upominki oraz kwiaty, następnie zostali zaproszeni na specjalnie dla nich przygotowaną kolację z deserem.
I nadszedł moment, na który wszyscy czekali, czyli występ gwiazdy wieczoru – niezwykle znanej i uwielbianej, a przy tym serdecznej i ciepłej – Eleni. Wokalistka zabrała publiczność do wspomnień młodości, przypominając, że „Miłość jest jak wino” i że zawsze należy chodzić „Po słonecznej stronie życie”. „Nic miłości nie pokona” śpiewali wraz z artystką seniorzy, a „Troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca” wybrzmiało setkami głosów.
Pary małżeńskie z terenu Gminy Tarnów obchodzące w tym roku jubileusz 50-lecia małżeństwa:

Koszyce Małe
Krystyna i Tadeusz Baran
Krystyna i Eugeniusz Bzduła
Bronisława i Władysław Michalik
Magdalena i Józef Rozpęda
Alina i Kazimierz Smosna
Jadwiga i Franciszek Tadel
Maria i Józef Warchoł
Stanisława i Stanisław Zdeb

Koszyce Wielkie
Stanisława i Józef Jarosz
Ludwika i Henryk Jeleń
Mieczysława i Stanisław Ptak
Mieczysława i Józef Sołtys

Wola Rzędzińska
Maria i Tadeusz Barnaś
Krystyna i Stefan Bugajski
Maria i Tadeusz Kiełbasa
Dorota i Stanisław Kuta
Wanda i Alojzy Majcher
Maria i Leon Potempa
Helena i Józef Prendota
Elżbieta i Józef Pękala
Danuta i Stanisław Rysiński
Barbara i Tadeusz Śliwa

Jodłówka-Wałki
Maria i Mieczysław Chruściel

Radlna
Krystyna i Roman Jaśkiewicz

Zawada
Zyta i Piotr Piska

Tarnowiec
Władysława i Jan Esner
Barbara i Jerzy Wojtanowski
Ryszarda i Adam Żurowski
Kazimiera i Stanisław Żołyniak

Zbylitowska Góra
Krystyna i Kazimierz Biały
Halina i Walenty Hajnysz
Zofia i Franciszek Wiśniewski

Zgłobice
Zofia i Adam Panek
Helena i Ludwik Zięba

Błonie
Krystyna i Józef Ludwa
Halina i Stanisław Włodek {Play}