W niedzielę, 13 października odbyły się wybory do Sejmu i Senatu. Wyborcy już od godzin porannych przychodzili do swoich lokali wyborczych, by spełnić obywatelski obowiązek. Należy zaznaczyć, iż gmina Tarnów może poszczycić się najwyższą frekwencją wyborczą w całym powiecie tarnowskim. Aż 63,71% mieszkańców gminnych miejscowości oddało swój głos, by w ten sposób zadecydować o przyszłości Polski.
Od kilku dni znamy już listę posłów, którzy będą reprezentować okręg tarnowski w Parlamencie. Przypomnijmy, iż okręg nr 15 obejmuje powiaty bocheński, brzeski, dąbrowski, proszowicki, tarnowski, wielicki oraz miasto Tarnów. Gmina Tarnów ma szczególne powody do dumy, gdyż będzie miała wyjątkową przedstawicielkę w Sejmie. Mowa o Annie Pieczarce, mieszkance Koszyc Wielkich, od listopada 2018 r. członek Zarządu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, wcześniej radna wojewódzka i dyrektor Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów. Anna Pieczarka startowała do Sejmu z miejsca nr 1 z Komitetu Prawa i Sprawiedliwości, uzyskując rekordową liczbę głosów – 75 220! Należy zaznaczyć, iż jest to najlepszy wynik w całym regionie!
– W imieniu Samorządu Gminy Tarnów pragnę pogratulować Pani Poseł Annie Pieczarce nie tylko mandatu poselskiego, lecz przede wszystkim tak ogromnego poparcia wyborców, które świadczy o wielkim zaufaniu. Jako gmina Tarnów cieszymy się i jesteśmy dumni z tego, że będziemy mieć swojego reprezentanta w Parlamencie. Dziękuję też wszystkim wyborcom z terenu gminy Tarnów za tak dużą mobilizację wyborczą, największą w powiecie tarnowskim – mówi wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł.
W okręgu tarnowskim Komitet Wyborczy Prawa i Sprawiedliwości uzyskał 7 mandatów, natomiast Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni oraz Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe po jednym mandacie. Poniżej przedstawiamy listę kandydatów, którzy otrzymali mandat poselski w kadencji 2019–2023:

Komitet Wyborczy PiS
Pieczarka Anna Maria – 75 220 głosów
Szczurek-Żelazko Józefa – 25 323 głosów
Rusecka Urszula Beata – 18 321 głosów
Krajewski Wiesław – 16 719 głosów
Bukowiec Stanisław Marcin – 12 449 głosów
Kaczmarczyk Norbert Jakub – 12 164 głosów
Sak Piotr Paweł – 9 855 głosów

Komitet Wyborczy PSL
Kosiniak-Kamysz Władysław Marcin – 33 784 głosów

Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni
Augustyn Urszula Danuta – 20 120 głosów

Natomiast okręg tarnowski w Senacie będzie reprezentował Kazimierz Wiatr z Komitetu Wyborczego Prawa i Sprawiedliwości, który uzyskał 98 317 głosów poparcia. {Play}