Młodzi mieszkańcy gminy Tarnów mogą cieszyć się już nowoczesnym kompleksem sportowo-rekreacyjnym mieszczącym się przy boisku orlik w Tarnowcu. Profesjonalna baza sportowa połączona z placem rekreacyjnym to m.in. siłownia plenerowa, urządzenie do street workout, czyli treningu siłowego oraz tor rowerowy typu pumptrack. Zwłaszcza ten ostatni element kompleksu sportowego cieczy się dużym powodzeniem wśród młodzieży, która z przyjemnością spędza swój wolny czas na treningach, próbując nie tylko różnego rodzaju trików rowerowych, lecz także szlifując swoje umiejętności w wyczynowej jeździe rowerowej.
Przypomnijmy też, iż budowa kolejnego w gminie Tarnów kompleksu sportowego możliwa była dzięki pozyskanym funduszom z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego z projektu „Małopolska infrastruktura rekreacyjno-sportowa – MIRS” w kwocie 158 tys. zł. Całkowity koszt inwestycji to zaś ponad 290 tys. zł.
Kompleks sportowo-rekreacyjny jest otwarty już od 18 października.
– Bardzo się cieszę z tej inwestycji, zwłaszcza że tor rowerowy był bardzo oczekiwany przez dzieci i młodzież. Codziennie widuję tu co najmniej kilkunastu rowerzystów, którzy mają bezpieczne i specjalnie przystosowane miejsce do realizowania swoich pasji – mówi sołtys miejscowości, Jan Nowak. {Play}