Film Łukasza Olszówki, 25-letniego mieszkańca Woli Rzędzińskiej, został nagrodzony podczas XX Festiwalu Filmów Polskich w Los Angeles! „Skrzypek”, bo tak młody reżyser zatytułował swoje pierwsze dzieło, został laureatem prestiżowej nagrody „Adam Bratcher Music Debut Award” przyznanej za muzykę w filmie. Warto zaznaczyć, iż Łukasz jest nie tylko reżyserem i scenarzystą „Skrzypka”, lecz także twórcą wyróżnionej podczas Festiwalu muzyki.
Jak wspomina młody artysta, podczas tego największego wydarzenia w stolicy światowego kina – Hollywood – miał okazję także prowadzić rozmowy z osobami ze świata filmu, dzięki czemu pojawiają się nadzieje na konkretną współpracę.
Film, który w Tarnowie miał swoją premierę 19 stycznia w Centrum Sztuki Mościce, zagranicznej publiczności prezentowany był 21 października, w Laemmle's NoHo 7 Theatre, w Hollywood. Spotkał się z ciepłym odbiorem tamtejszej publiczności oraz uznaniem jury, o czym świadczy przyznana nagroda.
Przypomnijmy, że Łukasz w 2015 r. otrzymał Stypendium Wójta Gminy Tarnów, które – jak już wtedy zadeklarował – przeznaczył na dokończenie realizacji filmu. Należy również zaznaczyć, iż film „Skrzypek” jest produkcją non-profit, powstał dzięki prawdziwej pasji i zaangażowaniu twórców, którzy wykonywali swą pracę nieodpłatnie, a niezbędne koszty pokryli m.in. dzięki wsparciu sponsorów i patronów projektu, wśród których znalazł się Urząd Gminy Tarnów oraz Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów. Młody twórca stanowi więc wzór tego, że mimo braku środków można spełniać swe marzenia, można realizować cele i pasje, a dzięki ciężkiej pracy i wytrwałości osiągnąć coś, czego za kilka miesięcy będą gratulować nie tylko w kraju, lecz także za jego granicami znawcy tematu. Mowa o „Skrzypku”, który – jak zaznacza jego twórca – zanim został zrealizowany długo leżał w szufladzie i powoli dojrzewał. {Play}