Zakończyła się IV edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Dzięki tak licznemu zaangażowaniu mieszkańców dwa projekty zgłoszone przez mieszkańców gminy Tarnów będą realizowane już w przyszłym roku!

 „Zimowe mobilne lodowisko” to projekt, który już na etapie głosowania cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, co dało mu aż 2437 głosów. Natomiast 2334 głosujących zaciekawił projekt „Od kodowania do budowania – wielopokoleniowa robotyka”.

Co ważne, wspomniane projekty są nowością na terenie powiatu tarnowskiego. Zimowe mobilne lodowisko to nie tylko poszerzenie bazy rekreacyjno-sportowej, uatrakcyjnienie oferty spędzenia wolnego czasu dla całych rodzin, lecz także umożliwienie miłośnikom tego zimowego sportu szlifowanie łyżwiarskich umiejętności. Wielopokoleniowa robotyka to – jak sama nazwa mówi – zajęcia z konstruowania i programowania robotów dla wszystkich, zarówno młodych, jak i starszych konstruktorów. W trakcie warsztatów wykorzystywane będą zaawansowane zestawy klocków Lego. Ćwiczenia te to przede wszystkim rozwijanie wyobraźni wizualno-przestrzennej, kreatywności, umiejętności logicznego i twórczego myślenia, jak i pracy zespołowej, współpracy pokoleń.
Samorząd Gminy Tarnów pragnie więc serdecznie podziękować wszystkim głosującym zarówno za każdy wypełniony formularz do głosowania, jak i entuzjazm wyrażany podczas trwania IV edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. {Play}