Najmłodsi mieszkańcy Zawady i okolic od połowy października mogą cieszyć się już nową, bezpieczną nawierzchnią na placu zabaw przy Szkole Podstawowej. Remont nawierzchni, a tym samym zastąpienie jej nawierzchnią z poliuretanu był możliwy dzięki otrzymaniu przez Zawadę zaszczytnego tytułu „Najpiękniejsza Małopolska Wieś 2019”, a tym samym przyznaniu sołectwu nagrody w wysokości 60 000 zł.


Należy zaznaczyć, że Rada Sołecka Zawady po przeanalizowaniu potrzeb inwestycyjnych miejscowości podjęła decyzję, by przyznaną kwotę dotacji celowej przeznaczyć właśnie z myślą o najmłodszych mieszkańcach, czyli na wspomnianą w pełni bezpieczną nawierzchnię przyszkolnego placu zabaw dla dzieci. Całkowity koszt inwestycji to blisko 100 tys. zł, co oznacza, że gmina Tarnów prawie 40 tys. postanowiła dołożyć z gminnego budżetu, aby możliwa była całościowa modernizacja nawierzchni.


Przypomnijmy, że tytułem Najpiękniejszej Wsi w Małopolsce Zawada może poszczycić się już od lipca, kiedy to gminne sołectwo wygrało organizowany przez Województwo Małopolskie konkurs pn. „Małopolska Wieś 2019”. Komisja konkursowa doceniła nie tylko malownicze zakątki miejscowości, lecz także bogatą historię i zabytki sołectwa, do których przede wszystkim należy XV-wieczny drewniany kościół parafialny św. Marcina.


Zadanie współfinansowane ze środków finansowych Województwa Małopolskiego w ramach konkursu pn. „Małopolska Wieś 2019”. {Play}