Działający w Szkole Podstawowej w Tarnowcu zespół „Remedium” 9 listopada wystąpił  na Zamku Królewskim w Warszawie w Ogólnopolskim Koncercie Pieśni Patriotycznej „Śpiewam mojej Ojczyźnie”. Koncert ten był zwieńczeniem licznych przeglądów i festiwali pieśni patriotycznych, w których zespół z Tarnowca odnosił wiele sukcesów. Dzięki temu jako jedyny z całej Diecezji Tarnowskiej otrzymał nominację do reprezentowania zarówno gminy Tarnów, jak i całej diecezji, co stanowi ogromne wyróżnienie. Młodzi artyści podczas uroczystego Koncertu wykonali dwie pieśni:  „Nasz dom” oraz „Ballada o Rotmistrzu Pileckim’’.
Zespół od lat prowadzi Małgorzata Pamuła – nauczycielka muzyki w Szkole Podstawowej w Tarnowcu.Warto zaznaczyć, iż Koncert ten, podobnie jak w roku ubiegłym, otrzymał Patronat Narodowy Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Jego celem jest nie tylko popularyzowanie tradycji śpiewania pieśni patriotycznej przez dzieci, młodzież i dorosłych, lecz także pogłębienie miłości do Ojczyzny, szczególnie u młodego pokolenia Polaków. Uczestnictwo w Ogólnopolskim Koncercie Pieśni Patriotycznej stanowi czynne włączenie się w obchody Narodowego Święta Niepodległości.
Organizację wyjazdu młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Tarnowcu na Ogólnopolski Koncert Pieśni Patriotycznej finansowo wsparł Urząd Gminy Tarnów. {Play}