„Na tropie historii i kultury” – pod takim hasłem 20 listopada 200 seniorów wyruszyło na wycieczkę do Kopalni Soli w Wieliczce i malowniczej dzielnicy Krakowa – Kazimierza.

Rozpoczęto zwiedzanie ponad 100 m pod ziemią, podziwiając wykute w soli piękne komory, korytarze i przejścia. Seniorzy mieli także okazję poznać tajemnice Kopalni – niesamowite podziemne jeziora czy majestatyczne konstrukcje ciesielskie i unikalne solne rzeźby. Następnie wyruszyli do Krakowa, by wraz z przewodnikami poznawać tajemnice Kazimierza, obecnie jednego z najbardziej rozwiniętych ośrodków życia kulturalnego miasta. Kazimierz przez wieki był miejscem współistnienia i przenikania kultury żydowskiej i chrześcijańskiej, dzisiaj pozostawił wiele zabytków, o których seniorom opowiadali przewodnicy. Spacer urokliwymi uliczkami żydowskiej dzielnicy, długa barwna historia, wspaniałe kościoły i synagogi to tylko część tego, co podczas wycieczki doświadczali zwiedzający. Po całej palecie atrakcji i wrażeń nie zabrakło smacznego obiadu z deserem.

Dodajmy, że wyjazd był sfinansowany dzięki funduszom pozyskanym w ramach 3. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego z projektu „Poznaj swój kraj poprzez podróże z gminą Tarnów”. {Play}