Sprzęt do ratownictwa medycznego w tym m.in. defibrylatory otrzymały jednostki OSP z terenu gminy Tarnów z Ministerstwa Sprawiedliwości. Środki, które pozyskała na ten cel gmina Tarnów z Funduszu Sprawiedliwości to ponad 100 tysięcy złotych. Strażacy ochotnicy odebrali sprzęt z rąk Wójta Gminy Tarnów w trakcie uroczystego przekazania, które odbyło się 9 grudnia w Urzędzie Gminy Tarnów.

- To wy, strażacy, jesteście od ponad wieku obecni w naszych lokalnych społecznościach. Pomagacie, ratujecie - zarówno ludzi jak i ich mienie. I za to jesteśmy Wam niezmiennie wdzięczni. Dlatego nieustannie staramy się zapewnić Wam dobre warunki poprzez remonty i wyposażenie remiz, zakup sprzętu i kończący się rok był pod tym względem bardzo dobry – mówił wójt.

Z Funduszu Sprawiedliwości gminni strażacy-ochotnicy otrzymali defibrylatory, plecaki ratownictwa medycznego z deską ortopedyczną pediatryczną, z zestawem szyn Kramera i opatrunkami, rozpieracz kolumnowy oraz zestaw do zabezpieczenia miejsca wypadku.

Dodajmy, że Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej zwany Funduszem Sprawiedliwości jest funduszem celowym ukierunkowanym na pomoc osobom pokrzywdzonym i świadkom, przeciwdziałanie przestępczości oraz pomoc postpenitencjarną. Dysponentem Funduszu Sprawiedliwości jest Minister Sprawiedliwości. {Play}