Już po raz czwarty najzdolniejsza językowo młodzież z terenu gminy Tarnów została wyróżniona stypendium językowym im. Michaela Leiera, Honorowego Obywatela Gminy Tarnów, właściciela firmy LEIER Polska S.A. Nagroda obejmuje nie tylko kurs języka niemieckiego w szkole językowej BRYTANIA Języki Świata, lecz także dziesięciodniowy wyjazd na wakacyjny obóz językowy. Michael Leier co roku na ten cel przekazuje kwotę 5 000 Euro. Uroczyste wręczenie stypendiów miało miejsce 16 grudnia w siedzibie firmy LEIER Polska S.A.

Stypendia przyznawane są od 2016 roku, łącznie skorzystało z nich już 30 uczniów z terenu gminy Tarnów. W tym roku kolejne 10 osób rozpoczęło kurs języka niemieckiego, który trwa od 21 listopada do końca czerwca. Zajęcia odbywają się co tydzień, po dwie godziny lekcyjne. Po zakończonym kursie językowym uczniowie wezmą udział w obozie językowym.

Wśród laureatów stypendium językowego im. Michaela Leiera w tym roku znaleźli się:

Julia Bysiek z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Heleny Marusarz w Woli Rzędzińskiej
Aleksandra Derus z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Heleny Marusarz w Woli Rzędzińskiej
Nikola Ptak z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Heleny Marusarz w Woli Rzędzińskiej
Karol Śledź z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Heleny Marusarz w Woli Rzędzińskiej
Patrycja Krężel ze Szkoły Podstawowej im. Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnowcu
Miłosz Surmacz ze Szkoły Podstawowej im. Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnowcu
Milena Szczupak z Publicznej Szkoły Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego w Zgłobicach
Lena Salamon-Ćwik z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Koszycach Wielkich

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej nauki! {Play}