Nowe, świąteczne wydanie „Nowin Tarnowskiej Gminy” – kwartalnika wydawanego przez Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów już trafia do każdego domostwa w gminnych miejscowościach. Świąteczny numer otwieramy bożonarodzeniowymi i noworocznymi życzeniami od całego Samorządu dla wszystkich mieszkańców.
W numerze poruszono wiele zagadnień dotyczących okresu zimowego, przydatnych i praktycznych informacji dla mieszkańców. O tym, że gmina przygotowana jest na pierwszy śnieg, świadczy załączony wykaz firm odpowiedzialnych za zimowe utrzymanie dróg w gminie Tarnów w sezonie 2019/2020. Jak bezpiecznie palić w piecu wyjaśnił czytelnikom Pan Wiesław Zabawa – Prezes Międzywojewódzkiego Cechu Kominiarzy i mieszkaniec naszej gminy. O tym zaś, dlaczego opłaty za śmieci w całym kraju znowu wzrosną, szczegółowo tłumaczymy na łamach kwartalnika.
Natomiast w przedświąteczną zadumę wprowadzi ks. Paweł Płatek, proboszcz parafii pw. Przemienia Pańskiego w Koszycach Wielkich. W udzielonym wywiadzie opowiada on o  diecezjalnym Ruchu Światło-Życie, którego jest moderatorem, a także jak uchronić się od wszechobecnej komercji i reklamy poprzedzającej Święta Bożego Narodzenia. Na koniec kilka słów o wyjątkowym, magicznym wysłanniku św. Mikołaja, który odwiedził wszystkie przedszkola w gminie Tarnów. A jak świąteczny numer, to i najlepsze przepisy świąteczne gminnych gospodyń. Koło Gospodyń Wiejskich i Gospodarzy w Zawadzie zdradza czytelnikom przepisy na śledzie po węgiersku oraz przepyszne chlebki twarożkowe.
Ostatnie wydanie „Nowin” w 2019 roku zawiera również całoroczne podsumowanie najważniejszych inwestycji, które udało się wykonać w ubiegłych miesiącach. W liście ważnych i niezwykle istotnych dla mieszkańców inwestycji znalazł się pierwszy w gminie Tarnów żłobek „Maluszek” w Woli Rzędzińskiej II, do którego ruszyły już zapisy – o tym szerzej na łamach gminnego kwartalnika.
Nie mogło zabraknąć informacji o rekordowym wyniku Anny Pieczarki, która dzięki ogromnemu poparciu, bo aż 75 220 głosów, została posłem IX kadencji Sejmu RP.
Jak zawsze w gminnym kwartalniku znalazły się relacje z ostatnich wydarzeń kulturalnych, w tym świętowanie 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, IV Ogólnopolski Festiwal Piosenki Niezłomnej i Niepodległej czy Gminny Dzień Seniora oraz krótkie streszczenie dekady gminnej polityki senioralnej. O ogromnym sukcesie Łukasza Olszówki, którego film został nagrodzony w Hollywood, mówili wszyscy, dlatego również ten artykuł jest pozycją obowiązkową.
Z wydania dowiadujemy się również o tym, co słychać u gminnych strażaków. O ostatnim roku ofiarnej służby, ale i dużych sukcesów rozpisują się „Nowiny”.
Zapraszamy do lektury!{Play}