Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na bezpłatne zajęcia, warsztaty i kursy, które już od stycznia będą odbywać się we wszystkich domach kultury na terenie gminy Tarnów! Paleta propozycji jest naprawdę bogata! W harmonogramie znalazły się zarówno znane i lubiane zajęcia, jak i zupełnie nowe. Dla wszystkich – dzieci, młodzieży i dorosłych!

Miłośnicy sportu będą mogli zacząć nowy rok od treningów, do wyboru mają aż cztery formy ćwiczeń – joga, aerobik, pilates, a dla lubiących aktywność w wodzie – aqua-aerobik. A dla tych, którzy kolejne miesiące pragną przejść tanecznym krokiem, już od stycznia rusza Szkoła Tańca Towarzyskiego. Natomiast sztukę władania szpadą już zgłębiają uczestnicy warsztatów z szermierki. Moda na rękodzieło wkrótce opanuje gminę Tarnów, gdyż każdy, kto lubi przeróżne zajęcia manualne, będzie mógł wziąć udział w warsztatach. Natomiast osoby, które wolą szkolić się jedynie w kierunku plastycznym, również znajdą dla siebie odpowiednie zajęcia. W gminnych miejscowościach nie brakuje też kulinarnych talentów, dlatego specjalnie dla nich w domach kultury otwiera się pierwsza Akademia Kulinarna „Masterchef”, w której młodsi i starsi kucharze będą nie tylko doskonalić swoje umiejętności, lecz także przyrządzać smakołyki od podstaw. Jednak trzeba pamiętać o tym, by myśleć także o innych, w tym celu rozpoczynają się pierwsze w gminie zajęcia z pierwszej pomocy, dzięki którym uczestnicy nauczą się niezwykle potrzebnych i ważnych w codziennym życiu zasad udzielania pomocy poszkodowanemu. Zajęcia te mają tym większe znaczenie, iż wielu z nas – choć mamy wiedzę teoretyczną – brakuje pewności siebie i odwagi niezbędnych przy ratowaniu drugiego.  Zupełnie nową odsłonę z początkiem roku pokażą biblioteki w gminie Tarnów. W Dyskusyjnym Klubie Książki będzie mógł wziąć udział każdy, kto kocha literaturę, jest prawdziwym molem książkowym i chce swoją literacką pasję dzielić z innymi miłośnikami literatury. A dla tych, którzy szczególnie interesują się historią Polski albo pragną zgłębić wiedzę o losach naszej Ojczyzny, w bibliotekach odbywać się będą Spotkania z historią – gawędy o Polsce.

Jednak na tym paleta zajęć się nie kończy. W propozycjach Centrum Kultury podaje również kolejne nowoczesne i atrakcyjne kursy oraz zajęcia. Kurs dietetyki i zdrowego odżywiania to dobre rozwiązanie dla tych, którzy chcą i lubią zdrowo gotować, by dbać nie tylko o dobre samopoczucie, lecz także figurę. Na warsztaty teatralne zapraszamy zaś młodszych i starszych aktorów, dla których aktorstwo to przyjemny sposób na spędzenie wolnego czasu. Natomiast wszystkie panie, które lubią podkreślać swoje piękno za pomocą makijażu, mogą już od stycznia podszlifować swoje kosmetyczne umiejętności na kursie wizażu. A pasjonatów literatury zapraszamy na organizowane w gminnych bibliotekach spotkania autorskie zarówno z lokalnymi talentami, jak i znanymi i uznanymi pisarzami.

Niezwykłą nowością będzie Chór Seniora! Każdy, kto lubi śpiewać, występować i chce rozwijać swój talent muzyczny w towarzystwie innych, może wstąpić w szeregi nowopowstającego w gminie Tarnów Chóru Seniora! Dla wszystkich zainteresowanych spotkanie organizacyjne odbędzie się 30 stycznia (tj. czwartek) o godz. 17.00 w Domu Kultury w Tarnowcu.

W gminie Tarnów z pewnością nie brakuje też osób, które taniec i śpiew ludowy mają we krwi! Specjalnie z myślą o nich rusza pierwszy działający przy gminnym Centrum Kultury Zespół Folklorystyczny Pieśni i Tańca! Dzieci, młodzież, dorośli, seniorzy, słowem – każdy, kto pasjonuje się folklorem, lubi podróże i śpiew – może dzielić swoją pasję z innymi! Zgłoszenia przyjmowane są do końca stycznia pod numerem telefonu 14 688 01 37.

Przypominamy również, że oprócz wspomnianych zajęć i warsztatów w wielu domach kultury działają siłownie, kafejki internetowe czy swoje spotkania mają prężnie funkcjonujące Kluby Seniora. Serdecznie zapraszamy!

Szczegółowy harmonogram wszystkich zajęć, warsztatów i kursów znajduje się poniżej oraz już trafia do każdego domostwa na terenie gminy Tarnów. Mnóstwo nowych propozycji, ciekawe i bogate w wiedzę i nowe umiejętności warsztaty, ćwiczenia treningowe czy zupełnie nowa, atrakcyjniejsza odsłona bibliotek to tylko część tego, co Centrum Kultury i Bibliotek pragnie zaoferować mieszkańcom. Nowy rok to nowe postanowienia, więc nie zwlekaj i zacznij spełniać swoje pasje, doskonalić talenty i rozwijać zainteresowania! {Play}