W minioną sobotę, 28 grudnia doszło do pożaru kaplicy cmentarnej na cmentarzu komunalnym w Koszycach Małych. Do zdarzenia doszło przed południem. Ogień zajął dach kaplicy. Po jego ugaszeniu strażacy rozebrali pozostałości po dachu, by dogasić pojedyncze zarzewia ognia.  W akcji uczestniczyli strażacy z Państwowej Straży Pożarnej oraz jednostek OSP z trenu gminy Tarnów – z Koszyc Małych, Koszyc Wielkich oraz Zgłobic. Trwa ustalanie przyczyn pożaru.

- Serdecznie dziękuję strażakom-ochotnikom za akcję gaszenia ognia. Pożar zniszczył doszczętnie dach kaplicy, który będzie musiał zostać rozebrany w całości. Następnie przystąpimy do naprawy obiektu ze środków finansowych gminy – mówi wójt Grzegorz Kozioł. {Play}