Dzięki działaniom wójta Grzegorza Kozioła już w styczniu uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Tarnów będą za darmo jeździć komunikacją miejską. Formalności będą proste – wystarczy założyć Tarnowską Kartę Miejską lub mieć przy sobie legitymację szkolną potwierdzającą uczęszczanie do szkoły podstawowej z terenu gminy Tarnów.

Z inicjatywą darmowej komunikacji dla uczniów wyszedł wójt Grzegorz Kozioł. Efektem przeprowadzonych przez wójta rozmów z radnymi miasta Tarnowa jest uchwała podjęta na ostatniej sesji przez Radę Miejską o darmowych przejazdach dla uczniów naszych szkół. - Staraliśmy się o to długo i w końcu się udało. Rozmowy prowadzone były przede wszystkim z radnymi miasta Tarnowa jak i z Prezydentem Miasta Tarnowa. I dzięki pozytywnemu dialogowi już od stycznia najmłodsi mieszkańcy naszej gminy mogą za darmo korzystać z autobusów miejskich – mówi wójt Grzegorz Kozioł.

Z darmowych przejazdów będzie można korzystać po 14 dniach od dnia opublikowania uchwały, czyli najprawdopodobniej od połowy stycznia. Darmowe przejazdy będą obowiązywały na wszystkich liniach komunikacji miejskiej. Każdy uczeń szkoły podstawowej z terenu gminy Tarnów w celu korzystania z darmowej komunikacji, powinien wyrobić Tarnowską Kartę Miejską. Wniosek o wyrobienie Karty można złożyć w kasach MPK Tarnów lub w Urzędzie Miasta Tarnowa. Karta wyrabiana jest bezpłatnie. Następnie z wyrobioną kartą oraz legitymacją szkolną należy udać się do kasy MPK, gdzie zostanie nam przyznane uprawnienie. Do czasu wyrobienia Karty Miejskiej możemy korzystać z darmowych przejazdów na podstawie samej legitymacji szkolnej. {Play}