Środowiskowy Dom Samopomocy „Zielona Przystań” w Tarnowie dysponuje obecnie wolnymi miejscami. Uczestnikami mogą być mieszkańcy gminy Tarnów, bo gmina podpisała stosowne porozumienie z Urzędem Miasta Tarnowa.
To przyjazna placówka wsparcia dziennego dla osób z chorobami otępiennymi (m.in. Alzheimer, Parkinson, Huntington), zaburzeniami w sferze psychicznej (m.in. depresja, zaburzenia lękowe, nerwicowe) oraz ze spektrum autyzmu. Pomaga osobom od 18 roku życia aż do późnej starości. Zapewnia opiekę terapeutów i różnorodne zajęcia np. w pracowni gospodarstwa domowego, artystycznej, edukacyjno-komputerowej oraz umiejętności społecznej. Nie brakuje też rehabilitacji pod opieką specjalistów, do dyspozycji uczestników są m.in. bieżnie, rowerki stacjonarne i atlasy do ćwiczeń siłowych. Podczas dnia uczestnicy mają zapewniony ciepły posiłek, który codziennie sami pomagają przygotować. Osoby przebywające w „Zielonej Przystani” biorą udział w konkursach wiedzy, tańczą Zumbę i chodzą do pobliskiego Parku Strzeleckiego.
Dom mieści się przy ul. Skargi 29a w Tarnowie, działa od poniedziałku do piątku od 6:45 do 16:15, z wyjątkiem dni świątecznych. 
Co istotne pobyt w Środowiskowym Domu Samopomocy dla większości osób jest bezpłatny, jedynie osoby posiadające wyższe dochody płacą ok. 150 zł miesięcznie.
Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej www.sdszp.pl i pod numerem telefonu 570 902 919.{Play}