Uczniowie rozpoczęli wyczekiwane ferie, czas odpoczynku od obowiązków szkolnych, relaksu i wolnej chwili na rozwijanie zainteresowań czy spróbowanie swoich sił w ciekawych warsztatach czy zajęciach. Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów wyszło naprzeciw wszystkim chętnym, którzy lubią odpoczywać w sposób aktywny, odnajdywać ukryte talenty i nie mają planów wyjazdowych na ferie. Zapraszamy do Domów Kultury, gdzie z pewnością każdy znajdzie ciekawą dla siebie propozycję, a co więcej – zajęcia te są doskonałą okazją do poznania rówieśników o podobnych zainteresowaniach.

Na najmłodszych czeka Akademia Kulinarna „Masterchef”, gdzie pod okiem sympatycznych pań będą mogli uczyć się przyrządzania swoich ulubionych potraw. Słodkie przekąski, zdrowe sałatki czy zgłębienie prawdziwej sztuki kulinarnej to propozycja, która cieszy się dużym zainteresowaniem. Dzieci, młodzież, a nawet seniorzy gotują już w Domu Ludowym w Radlnej w czwartki o godz. 17.00 i w Domu Kultury w Tarnowcu w środy o godz.  15.00, ale cały czas można dołączyć do grona smakoszy!

Biblioteki również w okresie ferii zapraszają w swoje progi, zwłaszcza że od niedawna w filii w Woli Rzędzińskiej i Zgłobicach prężnie działa Dyskusyjny Klub Książki, który jest idealnym miejscem spotkań także dla młodych miłośników literatury. Dla najmłodszych czytelników zaś każda biblioteka oferuje przytulne kąciki czytelnicze dla dzieciaków, gdzie jest ogromny wybór przeróżnych książeczek, baśni i opowieści.

Natomiast wszystkich młodszych i starszych pływaków Centrum Rekreacji Wodnej w Woli Rzędzińskiej zaprasza do darmowego korzystania z basenu w okresie ferii. Bezpłatny wstęp dotyczy uczniów szkół z terenu gminy Tarnów, dlatego warto już od dzisiaj zagospodarować sobie chwilę na doskonalenie umiejętności pływania. Starsi uczniowie, zwłaszcza ci uczęszczający już do szkół średnich, mogą również dopisać się na zajęcia z aqua-aerobiku, które są idealnym połączeniem przyjemnych ćwiczeń przy muzyce z aktywnością w wodzie. Odbywają się one we wtorki i w piątki o godz. 18.00.

 Dla tych, którzy chcieliby rozpocząć naukę tańca towarzyskiego, okres ferii jest doskonałym momentem na stawianie pierwszych tanecznych kroków. Szkoła Tańca Towarzyskiego działa w Domu Ludowym w Nowodworzu (środa, godz. 17.00), Domu Ludowym w Błoniu (piątek, godz. 18.00) oraz w  Domu Ludowym w Radlnej (środa, godz. 18.00).

Młodzi miłośnicy zdrowego trybu życia, a co za tym idzie – sportu, mają aż cztery formy ćwiczeń do wyboru. Joga, aerobik, pilates bezpłatnie prowadzone są w gminnych obiektach kulturalnych. Jest to szczególnie ciekawa propozycja dla starszych uczniów, uczęszczających do szkół średnich. Joga odbywa się w czterech miejscowościach: w Domu Ludowym w Nowodworzu (poniedziałek, godz. 18.00), Domu Ludowym w Błoniu (wtorek, godz. 18.00), Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych (wtorek, godz.16.00), Domu Kultury w Tarnowcu (wtorek, godz. 18.00). Aerobik prowadzony zaś jest aż w siedmiu miejscowościach gminy Tarnów: w Domu Ludowym w Nowodworzu (poniedziałek, godz. 17.00), Domu Ludowym w Błoniu (poniedziałek, godz. 18.30), Domu Ludowym w Zbylitowskiej Górze (środa, godz.18.00), Domu Ludowym w Radlnej (wtorek, godz. 16.00), Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych (wtorek, godz. 17.30), w Hali Widowiskowo-Sportowej w Koszycach Wielkich (środa, godz. 18.00) oraz w Domu Kultury w Tarnowcu (czwartek, godz. 18.00). Natomiast rozciągające zajęcia z pilatesu odbywają się w każdy piątek o godz. 18.00 w Domu Ludowym w Zbylitowskiej Górze. Niezwykłą sztukę władania szpadą już zgłębiają uczestnicy warsztatów z szermierki w poniedziałki i piątki o godz. 16.00, we wtorki i w czwartki o godz. 15.30 w Hali Widowiskowo-Sportowej w Koszycach Wielkich.

O tym, że warto dołączyć do zajęć z pierwszej pomocy organizowanych w Domu Ludowym w Zbylitowskiej Górze we wtorki o godz. 17.00, świadczy choćby fakt, iż już teraz cieszą się dużym zainteresowaniem. Jest to nie tylko praktyczna wiedza, w jaki sposób udzielić pomocy poszkodowanemu, lecz także nabranie pewności siebie i odwagi przy ratowaniu drugiego. Zajęcia te są idealną propozycją również dla najmłodszych dzieci, dla których temat nie jest jeszcze dobrze znany, a ciekawe, przystosowane do ich wieku zajęcia z pewnością byłyby dla nich niezwykle ważną, interesującą lekcją.

Paleta zajęć i warsztatów jest naprawdę szeroka, z pewnością więc każdy znajdzie coś dla siebie. Okres ferii to doskonały czas na spróbowanie swoich sił w nowych wyzwaniach, odnajdywanie pasji i rozwijanie zainteresowań. Dlatego już teraz zapraszamy do gminnych obiektów kulturalnych dzieci oraz młodzież z terenu gminy Tarnów! {Play}