Do gminnych bibliotek w Woli Rzędzińskiej, Tarnowcu i Zgłobicach trafiły już nowości wydawnicze. Jak zawsze bibliotekarze starali się odpowiedzieć na gusta czytelnicze swoich bywalców, stąd na regałach pojawiła się nie tylko literatura kobieca, obyczajowa, biograficzna, lecz także mrożące krew w żyłach thrillery i kryminały.

Lista powieści dla kobiet jest naprawdę imponująca. Otwierają ją najbardziej poczytne autorki, wśród których nie mogło zabraknąć uwielbianej Jojo Moyes i jej „Światła w środku nocy” – książki opisującej losy odważnych, niepokornych kobiet, Danielle Steel z powieścią „Głos sumienia” czy Ilony Gołębiewskiej, która w powieści „Zaczekaj na miłość” opowiada, dlaczego czasem warto zacząć wszystko od nowa. O szansie na nowy początek pisze również Lucinda Riley w „Pokoju motyli” oraz zeszłoroczna debiutantka – Maja Drożdż, tarnowianka, która jeszcze w lutym odwiedzi czytelników gminy Tarnów w bibliotekach ze swoją pierwszą powieścią „Nie uciekaj”. Dlatego też szczególnie zachęcamy do sięgnięcia właśnie po tę pozycję, by móc aktywnie uczestniczyć w nadchodzącym spotkaniu autorskim.

Natomiast z myślą o miłośnikach wszelkiego rodzaju thrillerów czy kryminałów bibliotekarze zakupili sporo nowości o charakterze sensacyjnym. Dla tych, którzy lubią uczucie gęsiej skórki idealną pozycją wydawniczą będzie drugi tom cyklu „Seweryn Zaorski” – „Głosy z zaświatów” Remigiusza Mroza, kolejny kryminał z cyklu „Oblicza śmierci” Robb J.D. – „Śmierć i ryzyko” czy najnowszy thriller Harlana Cobena „O krok za daleko”.

O okrutnym cierpieniu w czasach wojny, ale też o niezwykłej odwadze i poświęceniu traktują nowo zakupione powieści czy biografie. „Położna z Auschwitz” Magdy Knedler to opowieść o Stanisławie Leszczyńskiej, a „Ochotnik z Oświęcimia” Wincentego Gawrona to część pamiętnika prowadzonego przez autora w okresie wojny i w pierwszych latach po jej zakończeniu. Natomiast „Podróż Cilki” jako kontynuacja „Tatuażysty z Auschwitz” Heathera Morrisa jest wzruszającą opowieścią o trudnych obliczach wojny, ale i niezwykłym harcie ducha.

Powyższe tytuły to tylko część tego, co czeka na czytelników filii bibliotecznych w Woli Rzędzińskiej, Tarnowcu i Zgłobicach. Natomiast ci najmłodsi miłośnicy książek swoją listę nowości będą mogli śledzić już przy najbliższych zamówieniach wydawniczych. A dla wszystkich tych, którzy ciekawi są kolejnych nowych tytułów, zachęcamy do śledzenia katalogu elektronicznego bibliotek i już rezerwowania interesujących pozycji czytelniczych. {Play}