Wczoraj, 19 lutego, ponad 200 seniorów z gminy Tarnów uczestniczyło w autokarowej pielgrzymce na Jasną Górę. Pielgrzymka była nie tylko duchowym przeżyciem, lecz także doskonałą lekcją historii.

Modlitwa przed obliczem Matki Bożej Częstochowskiej, Msza Św. w intencji Seniorów z Gminy Tarnów, którą koncelebrował także ks. proboszcz z Koszyc Wielkich Paweł Płatek, oraz uczestnictwo w zasłonięciu cudownego obrazu stanowiły pierwszą część wyjazdu. Następnie seniorzy wraz z przewodnikami udali się na zwiedzanie jasnogórskich obiektów muzealnych. Poznali m.in. historię Bazyliki Jasnogórskiej, oglądali eksponaty znajdujące się w Skarbcu, zwiedzili także Muzeum Jubileuszu 600-lecia Jasnej Góry, Salę Rycerską, Bastion św. Rocha oraz Arsenał. W drodze powrotnej przyszedł czas na smaczny obiad nad Jeziorem Przeczyckim.

Należy dodać, iż wycieczkę najstarszych mieszkańców naszej gminy od strony organizacyjnej wsparło gminne Centrum Kultury i Bibliotek, organizatorzy zapewnili także transport oraz śniadanie, natomiast sami uczestnicy finansowali pozostałą część wyjazdu. {Play}