W Delegaturze Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Tarnowie 25 lutego odbył się pierwszy Międzypokoleniowy Dzień Aktywności, w którym wzięli udział przedstawiciele rządu, władz samorządowych, seniorzy i dzieci z rejonu tarnowskiego. W spotkaniu uczestniczyli m.in. Alina Nowak Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Piotr Ćwik, Wojewoda Małopolski, gminę Tarnów reprezentował zaś Zastępca Wójta Gminy Tarnów Sławomir Wojtasik. W Międzypokoleniowym Dniu Aktywności wzięli udział także członkowie Klubów Seniora z terenu gminy Tarnów oraz przedszkolacy z Publicznego Przedszkola w Woli Rzędzińskiej.

Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Alina Nowak omówiła realizację programów ministerstwa dla poszczególnych grup wiekowych, podkreśliła również znaczenie integracji pokoleniowej, dzielenie doświadczeń między najmłodszą a starszą społecznością. Międzypokoleniowe Dni Aktywności były więc również okazją do przedstawienia zebranym szerokiej oferty programów rządowych i samorządowych mających na celu wspieranie aktywności wśród seniorów.

Spotkanie uświetnił także występ dzieci z przedszkola w Woli Rzędzińskiej, które swoim programem zachwyciły zebranych. Przedszkolacy zaprezentowały się na scenie z piękną, biało-czerwoną inscenizacją patriotyczną, z aplauzem i dużym entuzjazmem przyjętą przez publiczność. Śpiew, taniec, biało-czerwone stroje oraz tematykę występu nawiązującą do odzyskania przez Polskę niepodległości szczególnie docenili przedstawiciele rządu i władz samorządowych, którzy nie szczędzili komplementów pod adresem zdolnych przedszkolaków z Woli Rzędzińskiej. {Play}